Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí má 9 nových šroubovic, rozšíří i Technotrasu

Frýdlant nad Ostravicí se pyšní novou “Galerií smaltu pod širým nebem”, která je součástí projektu “Umění s architekturou”. Tyto šroubovice znázorňují čtvero ročních období.

Pavla Dvořáková Dibonová, odbor školství a kultury, Frýdlant nad Ostravicí: "Galerie obsahuje devět šroubovic, znázorňující čtvero ročních období. Začínáme jarem a pokračujeme až k zimě. Šroubovice navrhl pasíř pan Strakoš, smaltované dílce do šroubovic dělala místní dílna uměleckého smaltu a naši místní umělci."

Plastika je tvořena smaltovanými dílci, které dotvářejí krásné umělecké dílo, připomínající historii města Frýdlant nad Ostravicí, která je neodmyslitelně spjata s litinou a smaltérstvím. Plastiky jsou osazeny osvětlovacím tělesem.

Pavla Dvořáková Dibonová, odbor školství a kultury, Frýdlant nad Ostravicí: "Projekt byl podpořen z výzvy Interreg V-A Česká republika – Polsko a partnerem projektu byla obec Wilamovice."

Partner v rámci tohoto společného projektu opravoval malé sakrální stavby podél cest. Z tohoto projektu vznikla i publikace mapující frýdlantskou litinu a smalt nacházející se ve městě a vytvořené šroubovice také rozšíří zastavení na Technotrase - Po stopách Frýdlantské litiny a smaltu, která přibližuje historii litiny a smaltu ve městě Frýdlant nad Ostravicí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy