Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Obce na Jablunkovsku spojí rozsáhlá síť cyklostezek

  • Jablunkov,

Turisté, kteří míří do Beskyd na kolech, se mohou těšit na nový úsek cyklostezky. Nachází se v úseku mezi Jablunkovem a Horní Lomnou, kde by v budoucnu měla vést jedna ucelená cyklostezka.

V těchto dnech finišuje stavba lávky přes Lomňanku, která bude sloužit právě pro pěší a cyklisty.

Taťána Groušlová, tajemnice Sdružení obcí Jablunkovska: “My se teď momentálně nacházíme na katastru obce Dolní Lomná. Most vede přes řeku Lomňanku a v jejím korytu je hranice mezi katastry obcí Dolní Lomná a Mosty u Jablunkova. Takže ten pravý břeh už je vlastně katastr Mostů u Jablunkova. To znamená, že aktivními účastníky projektu nebo investory vlastně nepřímými je obec Dolní Lomná a obec Mosty u Jablunkova. Celá tato část je dlouhá 282 metrů. Lávka, kterou tady teď vidíme, ta má délku zhruba 20 metrů. Lávka tedy vede přes řeku Lomňanku, navazuje na cestu, která se pak klikatí tady mezi stromy a vede už pak dál na původní cestu, která nyní bude sloužit opravdu jako aktivní cyklostezka pro turistické eventuálně i jiné sportovní využití.”

Cykloturisté už se těší, že nebudou muset jezdit po frekventované silnici.

Anketa: “Jezdíme tady často. Byli jsme tady včera, byli jsme tady předevčírem, takže je to v pohodě. Nevím, jak to bude. Záleží, jak daleko to prodlouží. Určitě to bude lepší, než kdybych měl jezdit jakoby po cestě, že. Bude to bezpečnější, bude to víc jakoby zábavnější určitě. Ještě bych to prodloužil někde. Nestahoval bych to tady hned, jak je sanatorium, ale stahoval bych to ještě třeba na Mosty.”
Anketa: “Ano, je to super, jestli to povede třeba na Mosty, tak by to bylo úplně úžasné, protože je lepší, když člověk jede po cyklostezce přírodou, než po hlavní cestě.”
Taťána Groušlová, tajemnice Sdružení obcí Jablunkovska: “Sdružení obcí Jablunkovska, které sdružuje 16 místních obcí, má jistý strategický plán a řídí se jím. A v tom strategickém plánu je také určitý systém cyklostezek a tady to je jeden z úseku v rámci celého toho systému. Takže jsme rádi, že se konečně něco hnulo a můžeme takhle pokračovat řekla bych v plnění toho našeho strategického plánu.”

Podle původního plánu měl být úsek cyklostezky už dokončen, vlivem koronaviru se však stavba protáhla.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy