Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavebníci v Jablunkově se už řídí novým územním plánem

  • Jablunkov,

Důležitý krok upravující například výstavbu rodinných domů učinili zastupitelé města Jablunkova, kteří před časem schválili změnu územního plánu.

Stavebníkům například určuje, že musí ke svým parcelám mít příjezdovou cestu, nebo jak daleko od této cesty se může stavět. 

Luboš Čmiel (ANO), místostarosta: “V rámci této změny jsme nakonec vyhodnotili, že 48 pozemků je možno dát do projektu na zařazení do změny územního plánu. Jsou to pozemky, které nekolidují s žádným rozhodnutím jak stavebního úřadu, tak i nadřízeného krajského úřadu Moravskoslezského kraje. My vlastně nemůžeme svým stavebníkům nabídnout pozemky městské. My spíš dáváme prostor soukromníkům pro to, aby si mohli postavit rodinný domek. Protože jeden z pozemků, který vidíte za mnou, je městský, ale z důvodu finanční náročnosti by se nevyplatilo zde infrastrukturu budovat. To znamená vybudovat kanalizaci, dát tady elektřinu, dát tady vodu, tak se nám zdálo výhodnější podpořit soukromé vlastníky a žadatele o pozemky na zastavitelnou plochu, než abychom sami investovali do těchto pozemků."


Luboš Čmiel (ANO), místostarosta:
“Máme vytipovaný pozemek pod Písečnou, který máme rozparcelovaný a máme ho nachystaný víceméně na infrastrukturu. Čekali jsme spíš na vyjádření SmVaK, kteří nám posílí vodovod a dovolili nám tedy tento pozemek použít pro napojení vody a tím pádem bychom mohli tento pozemek rozparcelovat a pak postupně rozprodat případným zájemcům. Tím, že město využilo zkrácený postup, se nám povedlo po dvou letech schválit a vydat nový územní plán číslo 2. Dá se říct, že v takové krátké době se to ještě nepovedlo. Tím bych chtěl poděkovat jak vedoucí odboru paní ing. Renatě Niedobové, tak reference ing. Lucii Kluzové, které se podílely podrobně na každém pozemku a které toto zpracovávaly. Samozřejmě je tam i odborně způsobilá osoba, která nám to zpracovala, a je to paní ing. Helga Kozelská Bencúrová.”

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy