Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turistická soutěž Beskydský průzkumník byla kvůli restrikcím prodloužena

  • Jablunkov,

Po loňské premiéře turistické soutěže Beskydský průzkumník se Jablunkovské centrum kultury a informací rozhodlo uspořádat zimní verzi.

Zatímco v létě mohli turisté plnit úkoly bez omezení, nyní je postihly vládní restrikce v podobě omezení pohybu. I s tím se však organizátoři vypořádali.

Gabriela Niedoba, ředitelka Jablunkovského centra kultury a informací: “Zimní edice Beskydského průzkumníka se těší taktéž velkému zájmu. Nicméně s ohledem na vládní opatření jsme se rozhodli, že Beskydského průzkumníka prodloužíme. Původně měl být do 31. března. My jsme výzvu prodloužili o měsíc, takže do 30. dubna. Slosování proběhne následovně 7. května.”

Zájemci o účast v soutěži se mohou ještě přihlásit a na procházky vyrazit klidně až v dubnu.

Gabriela Niedoba, ředitelka Jablunkovského centra kultury a informací: “Princip soutěže zůstává stejný. Návštěvníci, turisté, soutěžící musí navštívit 6 vytipovaných míst, zaslat nám fotografie na emailovou adresu a potom už jenom čekat na vylosování. Nicméně k dnešnímu dni máme už 60 vyplněných karet. Rozdali jsme 59 medailí. Někteří zvládli Průzkumníka i v jednom dni.”

Trasy k vytyčeným cílům nejsou fyzicky náročné. Bez větších potíží je zvládnou i menší děti.

Gabriela Niedoba, ředitelka Jablunkovského centra kultury a informací: “Vybírali jsme cíleně místa, která nejsou až tak atraktivní. Jsou tam třeba místa kde není turistická chata, jako Muřinkový vrch nebo Smrk. Cíleně jsme chtěli, aby ten turista návštěvník navštívil i ta místa, která nejsou až tak populární a atraktivní. Takže proto výběr padl i na takovéto destinace.

Celkové převýšení činí nějaký 2400m této trasy, takže i rodiny s dětmi můžou absolvovat tuto výzvu. Takže jsme to tak chtěli pojmout, aby se každou pravdu mohl zúčastnit.”

Jablunkovští už mají připravenou soutěž pro letošní letní sezonu a dokonce připravují mezinárodní verzi přes polskou a slovenskou hranici.

Gabriela Niedoba, ředitelka Jablunkovského centra kultury a informací: “Už teď víme, že letní Beskydský průzkumník se opět uskuteční. V jakém rozsahu, v jakém časovém horizontu nad tím současně pracujeme, ale bude to 10 míst v regionu frýdeckých a tady Těšínských Beskyd. A jestli se situace zlepší, chceme třeba zapojit i polskou nebo slovenskou stranu, takže by měl charakter mezinárodní soutěže.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyIBEX Security s.r.o. - pracoviště Sviadnov
Frýdek-Místek
od 20 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Úřad práce České republiky, KrP Ostrava, KoP Jablunkov
Jablunkov
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

VITALITY CZ, s.r.o. - Bystřice
Bystřice
od 8 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry