Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Demolice starého a stavba nového mostu citelně omezí dopravu v centru Jablunkova

Velké dopravní komplikace čekají centrum Jablunkova. Připravuje se tam demolice silničního mostu přes řeku Olši, který je v havarijním stavu. Než řeku překlene nový most, bude veškerá doprava vedena po dlouhých objízdných trasách.

Most v centru Jablunkova je součástí velmi frekventované Nádražní ulice. Demolice a stavba nového mostu omezí dopravu v centru města natolik citelně, že už teď se jedná o tom, jak situaci zvládnout.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “V současné době řešíme s Moravskoslezským krajem opravu mostu, který byl postaven v roce 1970. Je už docela v chatrném stavu, obnažena je už i armatura a je třeba ho v nejbližší době rekonstruovat.”
Miroslava Chlebounová, mluvčí MSK: "Je to náročná stavba. Náklady na ni se budou pohybovat mezi 35 až 40 miliony korun. Zahájení stavby závisí na tom, kdy bude dokončena projektová dokumentace a na délce stavebního řízení. S ohledem na neutěšený stav mostu udělá Správa silnic MSK, která má stavbu na starosti, maximum pro to, aby rekonstrukci zahájila v co možná nejkratším čase."

Město se sice snažilo, aby po dobu stavby byl vedle postaven provizorní most, nakonec však bude přes řeku vybudována jen lávka pro pěší. Všechna ostatní doprava bude vedena po delších objízdných trasách.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Oprava bude probíhat tak, že most bude zcela stržen. Nový bude vypadat tak, že tam bude ocelová předpjatá konstrukce, nebude tam středový pilíř, aby nedocházelo k destrukcím při povodních.”

Stavba mostu výrazně ovlivní dopravu v centru města. Objízdné trasy jsou dlouhé a budou po nich vedeny i autobusové spoje.

Jablunkovští se paradoxně snaží stavbu nového mostu oddálit. V jeho blízkosti totiž nyní staví dopravní terminál a obávají se důsledků souběhu obou staveb.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy