Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město Jablunkov chce zvelebovat areál v Městském lese, kde se konají slavnosti Gorolski Święto

  • Jablunkov,

Potřebnými změnami by měl brzy projít jablunkovský Městský les. Přibude nový altánek a u hlavní scény město plánuje postavit důstojné zázemí pro účinkující, které v areálu schází.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Městský les je výjimečný v tom, že se tady každoročně koná Gorolski Święto. Tento areál má svůj genius loci, protože od každé boudy při různých akcích je vidět pěkně na scénu, kde vystupují různé soubory z celého světa. My se tady nacházíme kvůli tomu, že chceme scénu a veřejné záchody odkoupit od místní skupiny PZKO Jablunkov a máme tam i v rozpočtu částku, kterou PZKO navrhlo.”

Mezi prvními investicemi bude nutná rekonstrukce elektrorozvodů a následovat bude další zvelebování celého areálu.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Chceme, když se domluvíme, v letošním roce investovat co nejrychleji do elektrorozvodů. Máme na to připravený zhruba jeden milion korun, který by nám na tuto rekonstrukci stačil. Všichni vědí, že tady jsou různé stezky pro děti, je tady sluneční palouček, kde mají schovávačku, máme tady i zázemí pro venkovní knihovnu, kde si mohou lidé v přírodě přečíst knihu, máme tady stezku k hladové studánce a v letošním roce chceme postavit altánek nahoře na paloučku. Kdysi za 1. republiky tam bývala krásná scéna, kde se lidé v neděli scházeli a hrála tam muzika. Takže chceme to trošku oživit a budu tam mít zázemí mladí myslivci, včelaři a rybáři.”
Témata: Městský les
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků