Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Jablunkově se vypořádávají se sněhovou nadílkou i oblevou

  • Jablunkov,

Obleva po nedávném vydatném sněžení nepostihla jen nížiny, ale také podhůří Beskyd. Například v Jablunkově teď sice dokončují odklízení závějí, současně se však už připravují na úklid rozbředlého sněhu.

Se sněhem bojuje se svou technikou najatá externí firma i zaměstnanci městského úřadu.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: "Letos máme krásnou zimu. Nasněžilo nám a začátkem týdne byly i dvacetistupňové mrazy. Takže bych chtěl poděkovat, protože si vážím našich pracovníků. Někteří odhazovali hlavní tahy, přechody byly vyčištěné, aby byl bezpečný vstup do vozovky, tak schodiště, aby tam nedocházelo k úrazům."
Anketa: "Já jsem z dolních Mostů, tam jsem úplně zavalená... Včera jsem dvě hodiny odhazovala a to mi zafoukal vítr, takže mám jenom takový chodník asi 60 centimetrů."
Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: "Chtěl bych poděkovat našim pracovníkům za to, že dělají tu práci a moc si jich cením., Děkuji všem, kteří přidali ruku k díku, ať už na svých pozemcích, nebo i na našich chodnících a pomáhali nám."
Anketa: "Já jsem spokojená , velice dobře."
Anketa: "Chodníčky jsou a dneska už tady i pluh jezdil, takže už to asi bude dobré."

Ve městě postupují podle harmonogramu, který stanoví priority uklízení.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: "V okrajových částech zajišťujeme hlavní tahy, To jsou místní komunikace, takže tam už neděláme takové detailní úpravy. Hlavně tak aby byla zajištěna dopravní obslužnost, aby přijely složky IZS, hasiči, záchranka a policie." 

Velkým rizikem se teď stal těžký mokrý sníh, který padá ze střech a nebezpečné jsou i ledové rampouchy. Jejich odstranění musí zajistit vlastníci objektů.

Témata: zima
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Lesný-Ostrava s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč/měsíc

Detail