Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den dětí odstartoval seriál zajímavých letních akcí v Jablunkově

  • Jablunkov,

Léto plné akcí v Jablunkově odstartoval po delší době koronavirových omezení Den dětí. Konal se 1. června v parku za radnicí.

Gabriela Niedoba, ředitelka Jablunkovského centra kultury a informací: “Den dětí v Jablunkově, troufnu si říct, že to už je taková tradice. A co je krásnějšího, než dětský úsměv? Takže věřím, že si to tady dneska všichni užijí, jak dospělí, tak i děti. Jsme moc rádi, že počasí přeje. Připravili jsme krásný program pro děti. Kouzelnice Radana, Klauni z Balónkova, máme historický kolotoč, koloběžky si děti můžou zdarma zapůjčit, poníky máme tady v parku. Takže program je pestrý a věřím, že si každý vybere." 
Gabriela Niedoba, ředitelka Jablunkovského centra kultury a informací: “Mezinárodní den dětí 1. června je první takovou velkou akcí po přestávce, kterou jsme jako všichni v kultuře absolvovali. Nicméně na červen máme ještě přichystané mezinárodní Jablunkovské dvorky. Je to takový workshop řemeslníků z Polska, ze Slovenska a tady od nás. Přijedou řezbáři, bude se pracovat s fotografií, s pryskyřicí, proběhne plstění vlny. Z těchto dvorků vznikne i takový krátký film, který bude mít charakter reklamního šotu. Cílem této akce je zachovat řemeslo, vzbudit u dětí, u veřejnosti zájem o řemeslo, které nějakým způsobem se bohužel vytrácí. Chci ještě dodat, že tato akce je spolufinancována z rozpočtu Mezinárodního visegrádského fondu, na který jsme získali dotaci, takže budeme rádi, že tuto akci můžeme uskutečnit. Bude probíhat pod kaštanem u prostranství Jablunkovského centra kultury a informací na Mariánském náměstí v termínu 21. do 23. června.”

Jacki už má připravený zajímavý program také na letní prázdniny.

Gabriela Niedoba, ředitelka Jablunkovského centra kultury a informací: “Na léto chystáme prázdninové čtvrtky tady v parku Antoniho Szpyrce a šli jsme cestou menších akcí a přes týden, jelikož ta omezení pořád nějaká jsou a velké akce dělat nebudeme. Třeba Jablunkovský jarmark, i když jsme byli nachystaní, tak jsme zvolili strategii, že budeme chystat menší akce. Každé čtvrtky různě žánrově naskládáme koncerty, divadlo pro děti, swingové podvečery, pro seniory máme připraveny dechovky, takže chceme, aby si každý našel o prázdninách to své a aby ta kultura nějakým způsobem v tom městě byla. Doufáme, že vyjde Jabkový den v září, ale léto máme koncentrované na prázdninové čtvrtky tady v parku Antoniho Szpyrce.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry