Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ZŠ Jablunkov se budou učit ve dvou nových multimediálních učebnách

  • Jablunkov,

Žáci ZŠ v Jablunkově budou moci už brzy využívat dvě nové učebny. Ty jsou určené především pro výuku cizích jazyků a informačních technologií, ale poslouží i jiným předmětům.

Pavel Kantor, ředitel ZŠ Jablunkov: “Máme dvě moderní multimediální učebny. Jedna je postavena na práci s tablety, druhá je postavena na práci s klasickými desktopovými počítači. Ten systém jede na moderní technologii SmartClass od Robotelu, takže vlastně ten dohledový program učitele už je opravdu na špičkové úrovni.”
Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Každopádně děkujeme za to, že základní škola šla do takové výzvy, protože když jsem tady z této školy vycházel v roce 1993, takže v minulém století, tak tady se nacházela učebna biologie, teď se dostali ještě o level výš a myslím si, že se dostali na moderní úroveň dnešní výuky a věřím, že jim to pomůže.”
Pavel Kantor, ředitel ZŠ Jablunkov: “Hlavně vlastně jakoby využití by mělo být na výuku cizích jazyků, kde vlastně ta technologie nabízí přes počítače, přes tablety a hlavně pomocí sluchátek a mikrofonu naprosto čistý přenos hlasového projevu jak učitelé, tak žáků. Co se týká nákladů, tak celkově projekt nás nějakým způsobem stál 9,5 milionu korun, z čehož deseti procenty se podílí na financování právě zřizovatel město Jablunkov.

Pokud se podaří, mohli by žáci do nových učeben ještě v tomto školním roce.

Pavel Kantor, ředitel ZŠ Jablunkov: “My bychom byli rádi, kdyby žáci už v tomto školním roce mohli využít naše nové učebny, jelikož vlastně už čekáme jen na kolaudační rozhodnutí stavebního úřadu.”

Základní škola navíc v těchto dnech připravuje publikaci ke 100. výročí obnovení českého školství na Jablunkovsku po 1. světové válce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy