Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavbu rodinných domů a dalších objektů v Jablunkově upravuje aktuální změna územního plánu

  • Jablunkov,

Některými aktuálně přijatými změnami se musí řídit stavebníci, kteří chtějí v Jablunkově stavět rodinné domy, nebo jiné objekty. Změna územního plánu byla schválena zkráceným způsobem, jak nově umožňuje stavební zákon.

Důležitý krok upravující například výstavbu rodinných domů učinili zastupitelé města Jablunkova, kteří před časem schválili změnu územního plánu. Stavebníkům například určuje, že musí ke svým parcelám mít příjezdovou cestu, nebo jak daleko od této cesty se může stavět.

Petr Sekula, stavebník: “Já jsem ke svému pozemku neměl příjezdovou cestu a tou změnou územního plánu jsme si požádali a dneska už cestu máme a můžeme stavět.”
Luboš Čmiel (ANO), místostarosta: “V rámci této změny jsme nakonec vyhodnotili, že 48 pozemků je možno dát do projektu na zařazení do změny územního plánu. Jsou to pozemky, které nekolidují s žádným rozhodnutím jak stavebního úřadu, tak i nadřízeného krajského úřadu Moravskoslezského kraje.”

Samotné město nabídne stavebníkům jen jednu svou lokalitu, kde už má inženýrské sítě a spíše podpoří prodej soukromých parcel. Mimo jiné tím udrží ve městě své občany.

Petr Sekula, stavebník: “Jsem rád, že mi a manželce město umožnilo převést pozemek na stavební. Takže v letošním roce, pokud vše klapne, tak bychom chtěli stavět. Chceme zůstat v Jablunkově, chceme stavět dům v Jablunkově, jsme za to moc rádi.”
Luboš Čmiel (ANO), místostarosta: “My vlastně nemůžeme svým stavebníkům nabídnout pozemky městské. My spíš dáváme prostor soukromníkům pro to, aby si mohli postavit rodinný domek.

Několik parcel má město připravených v lokalitě pod Písečnou. Nedávno tam byla vybudována kanalizace a posílen vodovod. O nedostatek zájemců se radnice obávat nemusí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy