Obyvatelé Palkovic se těší na nové silnice

Palkovice na Fýdeckomístecku patří mezi obce s nejhustší sítí silnic z celého kraje. Bohužel už byly mnohé z nich v dezolátním stavu a tak obec přikročila k celkové rekonstrukci, která navázala na výstavbu kanalizace. V těchto dnech práce vrcholí.

Obec Palkovice na Frýdeckomístecku má 3300 obyvatel. Leží na velké rozloze a tak má ve správě hodně kilometrů silnic. Mnohé už byly ve špatném stavu. Povrch byl na některých až 50 let starý. Ty nejdůležitější nyní procházejí rozsáhlou rekonstrukcí. Zakázku provádí společnost Alpine, která zvítězila ve veřejné soutěži. Oprava komunikací souvisí i s novou kanalizací, která byla vybudována za 120 milionů korun. "Nakonec jsme byli rádi, že se nám do výběrového řízení někdo přihlásil. S firmou Alpine jsme byli dohodnuti, že budeme mít do konce prázdnin všechny cesty vyasfaltovány. Bohužel se jim to nepodařilo," říká starosta Palkovic Radim Bača ( Nezávislí pro Palkovice a Myslík).

Celkem se opravuje přibližně asi 10 kilometrů komunikací. V současnosti je hotovo kolem 3 kilometrů a další tři by měly být vyasfaltovány ještě do konce roku.  "Věříme, že do konce září budou cesty, které nás nejvíce pálí, vyasfaltovány," dodává starosta. Místní obyvatelé už se také těší: "Určitě to bude lepší, než před tím," říká cyklistka a starší muž dodává: "Už aby to bylo hotové."

Poslední třetina komunikací bude vyasfaltována až v příštím roce. Důvodem je stavba vodovodu v oblasti Podhůří a Osady. Silnice může být postavena až bude položeno potrubí. 
Big BLAST! Band slaví 5 let! / koncert

Dnes 18:00 - 3:33
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Hudební výlety: Slavné klarinetové kvintety

20.10. 15:00 - 18.10. 3:33
Frýdek-Místek, Městský úřad Jablunkov

Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 18.10. 3:33
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jan Kovář
Frýdek-Místek
od 20 500 Kč

Detail

GTB GROUP, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

HB group Facility s.r.o.
Frýdek-Místek
od 10 013 Kč do 13 350 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu