Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli nutnému rozšíření školky se musí radnice dočasně nastěhovat do tělocvičny

  • Palkovice,

Obec Palkovice se rozrůstá a přibývá v ní mladých rodin s dětmi. Obecní úřad proto musí řešit kapacitu mateřské a základní školy.

Radim Bača (NEZÁVISLÍ PRO PALKOVICE A MYSLÍK), starosta Palkovic: “Když jsem v roce 2002 nastupoval na obecní úřad, měli jsme kapacitu školky kolem 40 dětí. A to nám chtěla hygiena školku zavřít, protože jsme neměli dostatečný počet záchodků. Postupně jsme zvyšovali kapacitu až na současných zhruba 110 dětí. Po letošním zápisu do školky jsme přišli na to, že nám chybí kapacita dalších 25 dětí. Pokud se vše zvládne, přijmeme je od února po rozšíření v objektu současného obecního úřadu.”

Radnice už se připravuje na stěhovací akci.

Radim Bača (NEZÁVISLÍ PRO PALKOVICE A MYSLÍK), starosta Palkovic: “V současné době řešíme takový problém, ze kterého mám trošku husí kůži, protože budeme stěhovat obecní úřad do centra vesnice. Koncem měsíce srpna začne velké stěhování obecního úřadu do tělocvičny kdy je v jednom tom nejnovějším sálu co ti budeme rok a půl asi nebo dva roky úřadovat pěkně pohromadě je všichni úředníci a starosta s místostarostou budeme se snažit těm lidem vyhovět tak a by byly tady co nejspokojenější i v tomto provizoriu. Zdejší úřad nebyl koncipován jako obecní úřad. Byla to taková z nouze ctnost, protože po 89 roce jsme přišli o některé budovy, které byly v restitucích vráceny zpátky původním majitelům. Proto obec Palkovice v roce 1994 nebo 1995 koupila zdejší správní budovu Zemědělského družstva Rozvoj Palkovice a přestěhovala zde jak školku tak obecní úřad, tak lékaře a restauraci Pod Habešem, takže v podstatě jsme v provizoriu už 25 roků. Jsme trošku mimo vesnici, proto bychom si představovali, že ten úřad by měl být v centru obce.”

V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby rozšíření mateřské školky. Za několik dnů začne stěhování obecního úřadu do tělocvičny. Současně probíhá dokončování projektové dokumentace na rekonstrukci Domu služeb. Stavební povolení by mohlo být vydáno příští rok na jaře a za další rok by Palkovice mohly mít novou radnici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy