Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Palkovicích letos zdobí kraslicemi velikonoční strom před místní školou

  • Palkovice,

V Palkovicích možná vznikla nová tradice. Protože covidová pandemie zmařila klasické Velikonoce, rozhodli se Palkovičtí ozdobit kraslicemi jeden ze stromů před školou.

Monika Bebčáková, vedoucí učitelka MŠ Palkovice: “I když je naše mateřská škola zavřená jako všechny ostatní školy v celé republice, tak život v ní neskončil a děti jsou s námi v kontaktu dnes a denně. Snažíme se jim vytvořit přirozenější prostředí. Jsme s nimi denně v kontaktu v odpoledním živém vysílání. Přesto jim každý den posíláme spoustu nápadů, úkolů, různých činností a také různé věci na tvoření, kdy mohou s rodiči doma pracovat. Jednou z takových výzev pro naše děti byl náš velikonoční strom, který jsme chtěli vlastně ozdobit a zpříjemnit si tak svátky jara, ale do této výzvy jsme zapojili i všechny občany Palkovic, takže bychom byli rádi, kdyby přišli svou kraslici samozřejmě pověsit na náš strom a podpořili nás tak."
Monika Bebčáková, vedoucí učitelka MŠ Palkovice: “A druhou výzvou pro děti bylo při procházce do lesa nasbírat jarní proutí a vytvořit z toho jakýkoliv výrobek na výzdobu. Jsem velmi mile překvapená, kolik výrobků se nasbíralo a proto jsme vytvořili výstavu, která je umístěna v budově místní Jednoty a pošty a tímto bych chtěla poděkovat za kreativitu dětí, fantazii a samozřejmě za pomoc rodičům, kteří s nimi spolupracovali. No a moje poslední poděkování patří taky samozřejmě našemu vedení, jak panu řediteli školy Milanu Šponerovi a také našemu starostovi Radimu Bačovi, protože ti vždycky na naše akce reagují tím, že nás podpoří a samozřejmě, pokud jim čas a situace dovolí, tak se i aktivně zapojují."


Milan Šponer, ředitel ZŠ Palkovice: “Já osobně jsem velmi rád, že vznikla tato aktivita, kterou připravily paní učitelky z mateřské školky, která by se taky možná mohla do budoucna stát tradicí při vítání svátků jara. Letos jsme tedy zvolili tuto formu, aby děti z mateřské i základní školy měly možnost na chviličku, jak se říká, vypadnout od monitorů, od počítačů a mohly se trošku provětrat na čerstvém vzduchu a zároveň také zapojit své kreativní myšlení při tvorbě například těchto velikonočních ozdob."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy