Albrechtická liščata uklidila zvířátkům les

Se skvělým nápadem, jak dětem zpříjemnit volný čas a navíc je dostat i do přírody přišli v loňském roce albrechtičtí myslivci. Založili kroužek Liščata. V současné době má 12 členů.

„Chtěli jsme, aby děti poznali přírodu a něco o ní věděli,“ řekl jeden ze tří vedoucích Jiří Krauzovič.

„Můj taťka je myslivec a mě to taky baví.“ „Rád poznávám přírodu.“ „Mně se líbí zvířátka.“ „Chodíme do lesa a scházíme se s kamarády,“ řekli členové kroužku.

Své nabyté teoretické i praktické dovednosti albrechtická liščata prokázala nedaávno  na třetím ročníku Zlaté srnčí trofeje  v nedalekých Životicích.

„Museli jsme poznávat preparáty, lebky, rostliny a stopy,“ řekla jedna z albrechtických účastnic.

„Z našeho kroužku jsme v soutěži měli čtyři zástupce. Tři z nich obhájili první místa a jednou jsme měli druhé,“ dodal hlavní vedoucí kroužku Rostislav Král .

Pokud to počasí dovolí, většinu času tráví děti v rámci svého kroužku v přírodě. Pečují o krmelce a zásypy, v zimě pomáhají s příkrmem a v létě se snaží zvířátkům uklidit jejich domov.

„Myslivec se stará nejen o zvěř, ale celkově také o přírodu. Dneska jsme vzali děti, abychom uklidili trošku v té přírodě, aby se dalo na ni pěkně koukat a nemusel se člověk stydět  za to, jaký tam dělá nepořádek,“ řekl Krauzovič.

Děti se v rámci mysliveckého kroužku schází co 14 dní a dveře jejich klubovny, která se nachází hned vedle sídla obecní policie jsou dalším zájemcům neustále otevřeny.

„Snažíme se o to, aby děti získaly nějaký ten vztah k přírodě. Pro nás by bylo  neskutečnou odměnou, kdyby se z nich v budoucnu stali myslivci,“ řekl Jiří Krauzovič.
Miker.cz s.r.o. - Karviná
Karviná
od 21 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

VAMOZ - servis, a.s.
Petřvald
od 20 000 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Visi-on plus, s.r.o.- sídlo
Český Těšín
od 87 do 180 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků