Albrechtická liščata uklidila zvířátkům les

Se skvělým nápadem, jak dětem zpříjemnit volný čas a navíc je dostat i do přírody přišli v loňském roce albrechtičtí myslivci. Založili kroužek Liščata. V současné době má 12 členů.

„Chtěli jsme, aby děti poznali přírodu a něco o ní věděli,“ řekl jeden ze tří vedoucích Jiří Krauzovič.

„Můj taťka je myslivec a mě to taky baví.“ „Rád poznávám přírodu.“ „Mně se líbí zvířátka.“ „Chodíme do lesa a scházíme se s kamarády,“ řekli členové kroužku.

Své nabyté teoretické i praktické dovednosti albrechtická liščata prokázala nedaávno  na třetím ročníku Zlaté srnčí trofeje  v nedalekých Životicích.

„Museli jsme poznávat preparáty, lebky, rostliny a stopy,“ řekla jedna z albrechtických účastnic.

„Z našeho kroužku jsme v soutěži měli čtyři zástupce. Tři z nich obhájili první místa a jednou jsme měli druhé,“ dodal hlavní vedoucí kroužku Rostislav Král .

Pokud to počasí dovolí, většinu času tráví děti v rámci svého kroužku v přírodě. Pečují o krmelce a zásypy, v zimě pomáhají s příkrmem a v létě se snaží zvířátkům uklidit jejich domov.

„Myslivec se stará nejen o zvěř, ale celkově také o přírodu. Dneska jsme vzali děti, abychom uklidili trošku v té přírodě, aby se dalo na ni pěkně koukat a nemusel se člověk stydět  za to, jaký tam dělá nepořádek,“ řekl Krauzovič.

Děti se v rámci mysliveckého kroužku schází co 14 dní a dveře jejich klubovny, která se nachází hned vedle sídla obecní policie jsou dalším zájemcům neustále otevřeny.

„Snažíme se o to, aby děti získaly nějaký ten vztah k přírodě. Pro nás by bylo  neskutečnou odměnou, kdyby se z nich v budoucnu stali myslivci,“ řekl Jiří Krauzovič.
Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

Dnes 18:00 - 16:00
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Havířovská teplárenská společnost, a.s.
Karviná
od 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků