Dělnický dům projde rozsáhlou rekonstrukcí

Dělnický dům v Albrechticích byl postaven před sto jedenácti lety. S historického hlediska sehrála tato kulturní památka důležitou roli v kulturním a politickém životě obce. Ještě nedávno se zde odehrávaly různé společenské akce. V současné době je ale celý objekt mimo provoz. Čeká jej rozsáhlá rekonstrukce.

A právě ta byla jedním z témat, kterými se zabývali zastupitelé na svém  2. řádného zasedání. Obec si na rekonstrukci vzala úvěr ve výši 37 milionů korun.

„Rekonstrukci zahájíme po třech letech přípravných prací. Co se týče financování, chceme využít stejného modelu jako v okolních obcích. Chceme objekt v budoucnu provozoval plátce DPH, čímž vznikne obci nárok na vrácení DPH, což v našem případě je devět milionů,“ řekl starosta obce Jindřich Feber.

Obec na rekonstrukci nevyužije  dotaci, která by značně omezila možnosti jakéhokoli komerčního využití. Obavy proto mají místní spolky, které už teď řeší, jak to bude s úhradou nájmu, v případě, kdy budou chtít zrekonstruovaný objekt využít pro svou činnost.

„Obec bude spolky podporovat i v budoucnu, tak jak tomu bylo doposud. Nájem jim bude refundovat,“ dodal starosta.

Rozsáhlou rekonstrukcí projde nejen samotný Dělnický dům, ale i jeho okolí. Veškeré práce by měly být ukončeny do konce příštího roku. Vybavení starého dělničáku, jako jsou například židle a stoly nabídne obec místním spolkům a organizacím, které o ně projeví zájem.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 15:00 - 15.11. 13:11
Karviná, Kostel sv. Maří Magdalény , Dětmarovice

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

07.12. 18:00 - 15.11. 13:11
Karviná, Kostel sv. Anny, Rychvald

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 18:00 - 15.11. 13:11
Orlová, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Obaly Adamec a.s.
Karviná
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Comfort Job Agency s.r.o.
Karviná
od 20 200 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků