Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dělnický dům projde rozsáhlou rekonstrukcí

  • Albrechtice,

Dělnický dům v Albrechticích byl postaven před sto jedenácti lety. S historického hlediska sehrála tato kulturní památka důležitou roli v kulturním a politickém životě obce. Ještě nedávno se zde odehrávaly různé společenské akce. V současné době je ale celý objekt mimo provoz. Čeká jej rozsáhlá rekonstrukce.

A právě ta byla jedním z témat, kterými se zabývali zastupitelé na svém  2. řádného zasedání. Obec si na rekonstrukci vzala úvěr ve výši 37 milionů korun.

„Rekonstrukci zahájíme po třech letech přípravných prací. Co se týče financování, chceme využít stejného modelu jako v okolních obcích. Chceme objekt v budoucnu provozoval plátce DPH, čímž vznikne obci nárok na vrácení DPH, což v našem případě je devět milionů,“ řekl starosta obce Jindřich Feber.

Obec na rekonstrukci nevyužije  dotaci, která by značně omezila možnosti jakéhokoli komerčního využití. Obavy proto mají místní spolky, které už teď řeší, jak to bude s úhradou nájmu, v případě, kdy budou chtít zrekonstruovaný objekt využít pro svou činnost.

„Obec bude spolky podporovat i v budoucnu, tak jak tomu bylo doposud. Nájem jim bude refundovat,“ dodal starosta.

Rozsáhlou rekonstrukcí projde nejen samotný Dělnický dům, ale i jeho okolí. Veškeré práce by měly být ukončeny do konce příštího roku. Vybavení starého dělničáku, jako jsou například židle a stoly nabídne obec místním spolkům a organizacím, které o ně projeví zájem.
Tomasz Palka
Český Těšín
od 26 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

Středisko volného času Amos, Český Těšín, příspěvková organizace - Č. Těšín
Český Těšín
od 29 490 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků