Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Českotěšínští strážníci si připsali bleskurychlé zadržení pachatelů krádeže. V poutech byli do dvou minut

Bystré oko obsluhy kamerového systému a velmi rychlý zákrok strážníků z Českého Těšína vedl k zadržení podezřelé dvojice, která okradla muže spícího na autobusové zastávce. V reportáži se můžete podívat na autentické záběry.

Pan Josef doplatil na to, že ho zmohl alkohol a usnul na lavičce autobusové zastávky ve Slovenské ulici na českotěšínském sídlišti Svibice. Využili toho dva muži. Zatímco jeden jistil situaci, druhý spícího muže okradl o peníze a doklady. Z lupu se však radovali jen chvíli. Ani ne dvě minuty po krádeži je zadrželi strážníci. Jejich kolega totiž celou krádež sledoval přes bezpečnostní kameru. 

“V poslední době jsme měli několik úspěšných zákroků na základě zjištěných skutků pomocí kamerového systému. Jeden z těch nejzávažnějších byl, když velitel směny na kamerách zjistil, že osoba, která spala na zastávce, je okrádána zloději. Než přijela autohlídka na místo, tak tyto osoby nastoupily do autobusu. Ten hlídka zastavila, osoby vyvedla a předala Policii České republiky. Takže tyto osoby byly vlastně minutu dvacet po skutku zadrženy strážníky městské policie,” popsal událost ředitel Městské policie Český Těšín Petr Chroboczek. 

Televizi Polar se podařilo okradeného muže kontaktovat. Strážníkům děkuje za rychlý zásah. 

“Chtěl bych poděkovat za to, že to byl rychlý zásah. Já jsem prostě byl nemohoucí. Jsem bývalý policista, já bych si s nimi poradil. Ten kamerový systém je výborný. Všechno vidíte ostře. Je to jako orlí oko, takže oni mají dobrý přehled, a to se mi líbí,” děkoval a chválil pan Josef. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy