Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Retardéry i úsekové radary. Řidiči v Českém Těšíně budou muset zpomalit

Rychlá jízda automobilů, kamiony v centru města, to jsou problémy, na které si vedení radnice stěžují obyvatelé Českého Těšína. Město připravuje některá opatření.

Mezi nejpalčivější problémy obyvatel Českého Těšína patří doprava. Lidé si na besedě s vedením radnice stěžovali například na kamiony v centru města, na nedostatek parkovací míst nebo na řidiče, kteří nedodržují rychlostní limity. Doprava přitom patří mezi stěžejní činnosti městské policie.

“Nejvíce přestupků máme samozřejmě v zákazech stání. To řešíme denně, dalo by se říct. A dále velké množství přestupků je při překročení rychlosti, kdy používáme přenosný radar,” řekl ředitel MP Český Těšín Petr Chroboczek. 

Zklidnit dopravu by lidé chtěli i ve Střelniční ulici. 

Ta Střelniční, to není jenom doprava. Já jsem zmiňoval, když to nejde, protože pochybuji, že se to dá se vrátit, že by to znovu byla jednosměrka, to asi nepůjde. Tak jsem chtěl normálně, aby tady dali buď nějaké světelné znamení “Zpomal”. Na mě to funguje třeba. Když jedu přes obec,” popisoval občan Zbigniew Tesarczyk. 

Městská policie má ve své správě také ukazatele rychlosti, které jsou rozmístěné po území města. Reagujeme i na připomínky občanů, takže v budoucnu uvažujeme o tom, že ten ukazatele rychlosti dáme i na ulici Střelniční,” dodal ředitel Chroboczek. 

Mezi opatřeními pro zvýšení bezpečnosti chodců je také připravované úsekové měření rychlosti. Radnice už vybírá vhodná místa.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy