Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Benefiční koncert Pod těšínským nebem patřil hlavně poskytovatelům sociálních služeb

Benefiční koncert Pod těšínským nebem patřil hlavně poskytovatelům sociálních služeb za jejich náročnou práci.

V Českém Těšíně se uskutečnil tradiční benefiční koncert Pod těšínským nebem. Jeho smyslem je veřejně poděkovat všem pracovníkům v sociální oblasti, kteří pečují o seniory, hendikepované, nemocné nebo pomáhají potřebným, třeba rodinám s dětmi.

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: “Město vždycky podporovalo, podporuje a vždycky podporovat bude poskytovatele těchto služeb, protože dle našeho názoru na jaké úrovni je vzdělání a na jaké úrovni se společnost dokáže o potřebné lidi postarat, je vizitkou vyspělé společnosti."

Práce v sociální sféře je velmi náročná a neobejde se bez laskavosti, empatie a lásky k tomu, co sociální pracovníci vykonávají.

Jana Rodáková, vedoucí Odboru sociálního města Český Těšín: "To není práce jako každá jiná, je tam třeba ten lidský potenciál a nasazení a covidová situace nebyla jednoduchá.. Ty dary, které byly poskytnuty ve formě šeků, tak budou využity na běžný způsob života, to znamená prožitek, emoce."

Kromě slavnostního ocenění zástupců poskytovatelů sociálních služeb, dostali pomyslný dárek i obyvatelé města v podobě vystupujících skupin jako Buty, Xindl X nebo Fleret. Akci opět moderoval herec Miroslav Etzler, o kterém málokdo ví, že ve svém volném čase pomáhá jako dobrovolník v hospici.

Miroslav Etzler, herec, moderátor akce: "Chodím si povídat s těmi lidmi. Hned za barákem mám takový dům, který se jmenuje Pampeliška a kousek dál domov důchodců a musím říct, že to pro mě je strašně krásné období...teď jsme si uvědomil, jak neuvěřitelně těžká práce to je."

Kromě vystoupení skupin byl pro návštěvníky akce připraven i doprovodný program a pestrá nabídka občerstvení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail