Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rychlost ve Frýdecké ulici v Českém Těšíně překračuje zhruba 1000 řidičů měsíčně

Ulice Frýdecká v Českém Těšíně svádí řidiče k rychlejší jízdě než je povoleno, a proto se radnice rozhodla monitorovat tento úsek prostřednictvím radarů. Pokutu za rychlou jízdu posílají úředníci zhruba tisícovce řidičů měsíčně.

Rychlost aut ve Frýdecké ulici v Českém Těšíně monitorují radary od února letošního roku. Více než půl kilometrový úsek je snímán kamerami, které čtou registrační značky. Měří rychlost v celé šíři vozovky a v obou směrech. I přes upozornění na měření úseku je rychlost stále překračována.

Markéta Tkáčová, vedoucí odd. dopravních přestupků Odboru živnostenského a dopravy Českého Těšína: "Za celé období bylo zjištěno celkem 9 500 přestupků. Z počátečního počtu 1400 přestupků ten počet klesl na 1200 přestupků za měsíc. Při oznámení přestupků zjišťujeme provozovatele vozidel. Provozovatelé vozidel s adresou trvalého bydliště v ČR tvoří 80 procent, zbývajících 20 procent tvoří cizinci."

Výše pokuty se pak uděluje podle toho, o kolik řidič překročil povolenou rychlost.

Markéta Tkáčová, vedoucí odd. dopravních přestupků Odboru živnostenského a dopravy Českého Těšína: "Se měří překročení rychlosti o šest kilometrů v hodině a více po odečtu stanovené odchylky tři kilometry, takže na místě pokud je ta rychlost 59 km/h a více. Částky jsou nastaveny podle překročení od 700 kč do 2500 kč."

Úsekové měření zavedla radnice kvůli bezpečnosti.

Miroslav Pavelek, místostarosta Českého Těšína: “Úsek na ulici Frýdecká jsme vybrali proto, že je to místo, kde je velká koncentrace škol a je tam taky velké sportoviště. Hledali jsme co nejjednodušší cestu pro bezpečí dětí a účastníků zájmového vzdělávání právě v těchto místech.”

Měření v tomto úseku je naplánováno na dva roky. Pak bude vyhodnoceno.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy