Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dílky fasády kostela v Českém Těšíně musely být při opravě sundány a znovu nalepeny

Jedna z největších dominant Českého Těšína - kostel v Masarykových sadech, prochází náročnou rekonstrukcí už od loňského roku. Nejvýraznější změnou je obnova složité fasády, jejíž jednotlivé dílky musely být sundány, očištěny a znovu nalepeny.

Římskokatolický kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova prochází od loňského roku náročnou rekonstrukcí. Velká část prací je již hotova a většina fasády kostela je nová.

Vít Slováček, místostarosta Českého Těšína: "Tento kostel je historickou dominantou města, patří do Českého Těšína, je na spoustě pohlednic, publikací, takže si zasloužil tu zásadní opravu."

Opravena byla například podlaha uvnitř kostela, ale i složitá fasáda, její jednotlivé dílky musely být sundány, očištěny a znovu nalepeny.

Na takto rozsáhlé opravy se musí skládat financování z různých zdrojů.

Vít Slováček, místostarosta Českého Těšína: "Tím podstatným subjektem, který pomohl finančně je MSK v rámci systému obnovy kulturních památek, byly ve dvou letech velké dotace. Není to jen MSK, ale i Český Těšín jak už přímou dotací, tak spoluúčastí."

A nejen to, na opravu kostela přispívají pravidelně každý měsíc ve sbírkách i sami věřící.

Jan Svoboda, farář římskokatolické farnosti, kostel Nejsvětějšího Srdce Ježíšova: "Každý měsíc se vybere mezi 80-100 tisíci podle situace, nějaké příspěvky přicházejí na účet, jsem rádi, že věřící si to vzali za své."

Oprava kostela probíhá ve spolupráci s památkáři.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy