Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Revitalizace Nádražní ulice v Českém Těšíně je v poslední etapě, práce provází komplikace

Revitalizace Nádražní ulice v Českém Těšíně vstoupila do poslední etapy. Prostor je nadále staveništěm, lidé by měli být při procházení nebo projíždění ulicí obezřetní. Stavbu také provází komplikace, které město řeší.

Rekonstrukce ulice Nádražní v Českém Těšíně stále pokračuje. Termín dokončení byl v dodatku smlouvy posunut kvůli několika změnám projektové dokumentace. Hlavním důvodem byl nález kamenné šedé a červené dlažby, kterou se investor rozhodl zachránit a použít při revitalizaci přilehlých ulic. Město ale s kvalitou dosavadní práce není spokojeno.

Marcela Hladká, mluvčí Českého Těšína: “Přestože realizátor stavby garantoval ve výběrovém řízení zkušenosti s pokládkou tohoto typu dlažby, město není spokojeno s prací od začátku stavby. To potvrzuje také skutečnost, že od května nejsou firmě uhrazovány faktury za jejich práce. Město také garantuje to, že nepřevezme stavbu, pokud nebude odpovídat normám."

V tisku se také objevily mylné informace například o tom, že město za rekonstrukci ulice Nádražní zaplatí o 10 milionů korun navíc.

Milan Pilar, vedoucí Odboru investic Český Těšín: "Toto tvrzení se nezakládá na pravdě. Stavba byla navýšena pouze o tři miliony korun, a to z důvodu toho, že na komunikaci se našli původní kamenné kostky, které se město rozhodlo zachovat, takže to byly práce navíc v hodnotě tři miliony korun.”

Z důvodu zveřejňování nepravdivých a lživých informací, podalo město trestní oznámení.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail