Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Závody v dálkovém plavání o Pohár města Havířova

  • Havířov,

Na Těrlické přehradě se o víkendu konaly závody v dálkovém plavání o Pohár města Havířova, kterého se zúčastnilo přes sto plavců. Přesto, že hrozila bouřka a poměrně foukalo, závodníci zvládli trať na tři, pět i deset kilometrů.

Všichni tito lidé, bez ohledu na věk, mají rádi vodu. Někteří plavou jen pro dobrý pocit, jiní závodně. Svou kondici a co nejvíce bodů chtěla získat také mladá havířovská plavkyně. Na Těrlické přehradě zvolila trať na pět kilometrů.

Eliška Hracká, plavkyně: “Mám zranění z minulých závodu, proto volím kratší trať. Připravuji se na mistrovské závody na dvacet kilometrů, které budou v Račicích”.

Silvie Rybářová patří mezi absolutní špičku a dálkovému plavání se věnuje již 25 let. 10 kilometrů bere spíše jako trénink.

Silvie Rybářová, plavkyně: “I 57 a 87 kilometrů se mi podařilo uplavat. To bylo v Argentině. Závody byly součástí série sedmi závodů a to se mi v roce 2014 podařilo celé vyhrát”.

Pavel Mik, plavec: “Jsem lehce nervózní, protože vítr není zrovna příjemný. Letos mám za sebou hodně pětek, to problém není. Desítka bude dlouhá a bude stát hodně si”.

Organizátoři každým rokem dbají na zajištění bezpečnosti.

Petr Urbánek, organizátor závodu: “Jsme rádi, že se nám podařila spolupráce se složkami záchranného integrovaného systému a máme dobře pokrytou plochu motorovými čluny”.

V letošním roce na plavce dohlíželi také policisté z Těrlicka se zcela novým člunem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBohumín terminál, a.s. - pracoviště
Bohumín
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Družstvo Venturer - stavby okr. Karviná
Karviná
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

PRETECLON s.r.o. - pracoviště ČR
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail