Díky čipování je v útulku v Havířově méně psů

  • 10. srpna 2016,
  • 12:42,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Havířovský útulek patří mezi ty komfortnější a kapacitně větší. Náklady na provoz jsou poměrně vysoké. Nyní se díky povinným čipům dostal útulek téměř na poloviční kapacitu. Náročnou práci ale mají ošetřovatelé i při nižším počtu zvířat.

Reklama

Byla doba, kdy havířovský útulek praskal ve švech a v kotcích tam bylo umístěno i přes sto psů. Dnes je situace zcela jiná. Jsou to přesně tři roky, odkdy se musí ve městě zvířata čipovat.

Dagmar Polaková, vedoucí útulku Max Havířov: “V současné době je v útulku 48 psů. Odchyty jsou stále stejné, ale tím, že je v Havířově povinnost čipovat, tak se nám daří rychleji dohledat majitele”.

Pracovat v útulku není jednoduché. Snad všichni ošetřovatelé již byli zvířaty alespoň jednou zraněni. Tento mohutný pes, kterého se majitel zřejmě zbavil, byl hodný jen do doby, než se ho ošetřovatelka snažila zahnat z výběhu zpátky do kotce. Pes ženu povalil, a ta si při tom zranila ruku. Štěstím bylo, že pes neútočil dále.

Jiřina Kozielová, ošetřovatelka: “Je tu více takových psů, co jsou lidé nezodpovědní. Když psa nezvládají, tak ho vyhodí. My ho odchytneme a musíme se tady s ním trápit než si zvyknou a zjistí, že jim tady nikdo neublíží, že jsou to naši miláčci”.

Útulek se snažil tohoto psa umístit do strážní služby, kam by se hodil, ale to se nepovedlo. Nyní se chce alespoň spojit s odborníkem Rudolfem Desenským, který se specializuje na problémové psy.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Jakub Pavlovič
Karviná
od 10 000 Kč do 15 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu