Tereza Kaslová z Havířova začala uvažovat o zřízení lesní školky v době, kdy sama měla děti a nedokázali si vybrat z běžných školek. Nakonec založila s přáteli spolek, pronajali si pozemek a postavili jurtu.
Kapacita se lesní školce podařila naplnit hned od prvního dne. Momentálně zde chodí zhruba 20 dětí. Už na první pohled je vidět, že se nejedná o klasickou školku. Hlavní rozdíl je ale v čase, který tráví děti venku v přírodě.
Tereza Kaslová, předsedkyně spolku U Lišky Pampelišky: “Není to tak, že bychom s dětmi nic nedělali. Odpoledne máme kroužky. V pondělí máme montessori přípravku, v úterý dětskou jógu, ve středu logopedii, ve čtvrtek výtvarný kroužek a v pátek angličtinu”.
Jídlo spolek nechává každý den dovážet z centra města. Ratolesti spí na matracích ve vlastních spacácích. Na toaletu prozatím chodí děti ven. Spolek ví, že na zázemí musí ještě do zimy zapracovat, hlavně co se týče zateplení.
Tereza Kaslová, předsedkyně spolku U Lišky Pampelišky: “Budeme mít i přívod vody do jurty i elektřiny. Ta se bude nyní zapojovat. Bude tady i kuchyňka a krb na zimu”.
Za celoměsíční pobyt zaplatí rodiče včetně stravy necelé čtyři tisíce.
anketa, rodič: “ Můj syn je hodně divoký a proto oceňují přístup lesní školky, která zabezpečuje častý pobyt venku za každého počasí”.
Spolek už má jasno i co s předškoláky, kteří budou mít od září roku 2017 povinnou předškolní docházku. Oficiálně pojedou v režimu domácího vzdělávání, prakticky však mohou navštěvovat lesní školku.