Spravedlnost si vrahy z Havířova našla po 11 letech

  • 19. října 2016,
  • 13:59,
  • Havířov,
  • Tomáš Kořistka

Jak už z našeho zpravodajství víte, krajským kriminalistům se podařil opravdu husarský kousek. Na jaře tohoto roku totiž zadrželi dva muže, kteří mají na svědomí 11 let starou vraždu v Havířově. Tito muži nyní stanou před soudem.

Reklama

8. duben 2005 Havířov. Krajská mordparta ohledává místo činu. Toho nezávažnějšího - vraždy. V lesíku byli nalezeni dva bezdomovci. Jeden mrtvý, druhý těžce zraněný. Díky dobré práci lékařů se jej podařilo zachránit. Na první pohled bylo patrné, že muže někdo brutálně zmlátil.

Radim Witta, kriminalista: “Ten útok byl veden údery i kopy a to jak na hlavu, tak do zbylých částí těla. Vše nasvědčuje tomu, že bylo použito i nějakých předmětů a že docházelo i k naskočení.”

Ani přes veškerou snahu kriminalistů se vrahy nepodařilo vypátrat. Jenže uplynulo 11 let a při vyšetřování jiného případu našli policisté stopu. Speciální tým Homicidium, který se specializuje na staré vraždy, se po ní vydal.

Gabriela Holčáková, mluvčí PČR MS kraje: “Neobjasněnými vraždami v uplynulých letech v MS kraji se zabývají kriminalisté, kteří se věnují násilné trestné činnosti. Vrací se k případům, které nebyly objasněy v minulých letech.”

Netrvalo dlouho a byli zadrženi dva muži. V době vraždy měli 21 a 23 let.

Radim Witta, kriminalista: “Popíjeli alkohol a když si chtěli dokoupit další, narazili na tyto bezdomovce. Přestože si byli vědomi své převahy, brutálně je napadli.”

Ve čtvrtek předstoupí oba muži poprvé před krajský soud a budou se z brutální vraždy zodpovídat.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu