Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

BESIP uspořádal na dopravním hřišti velkou akci

Havířov |

Havířovské dopravní hřiště patří svým vybavením podle odborníků mezi nejlepší v celém Moravskoslezském kraji. Přesto není veřejností využíváno tak, jak by mohlo. BESIP proto připravil za účasti integrovaného záchranného systému pro veřejnost zajímavé odpoledne.

Dopravní hřiště v Havířově simuluje naprosto reálné situace v běžné dopravě a patří mezi nejmodernější v kraji. BESIP chce, aby hřiště rodiče s dětmi využívali co nejvíce a proto pro ně uspořádal preventivní akci.

Jiří Lankočí, předseda komise Rady města BESIP: “Tím, jak je to hřiště vybaveno, že tady jsou nejen značky, ale také kruhový objezd, železniční přejezd, světelná křižovatka, tak mají možnost se tady všechno naučit a potom v praxi vše využívat”.

Hřiště za více než deset milionů korun je v provozu od července roku 2015.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka města: “Dopravní hřiště bylo využíváno spíš pro tu výuku, která je tady směřována v rámci školních vzdělávacích programů, ale hřiště musí být využíváno i odpoledne. Tímto rodiče zjistí, jak je to tady a jak mohou s dětmi trávit volný čas i jinak než třeba v parku”.

Návštěvníkům se na dopravním hřišti líbilo i z důvodu, že zde mohli vidět veškeré složky integrovaného záchranného systému.

anketa, návštěvníci:

“Přišla jsem tady proto, protože jsem věděla, že tady bude hezky a chtěla jsem se také naučit značky a moc se mi tady líbí”.

“Byl jsem se podívat na hasiče a moc se mi to líbilo”.

“Mě se tu moc líbí a jak taťka bude mít volno, tak tady budeme chodit na dopravní hřiště”.

“To je důležité, aby se to děti naučily. Máme tady málo cyklostezek, tak se alespoň naučí, jak jezdit na cestách a my můžeme jezdit s nimi. Já jsem si zkusil vyzkoušet udělat testy”.

Dopravní hřiště může veřejnost bezplatně využívat sedm dnů v týdnu. Pro nejmenší děti jsou připravena k zapůjčení i kola.

Nahlásit chybu


K tématu

Strážníci vzali děti ve Frýdku-Místku na vyjížďku na kolech

4. srpna 2025 12:12 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Strážníci městské policie ve Frýdku-Místku připravili pro děti zábavnou i poučnou vyjížďku na kolech. Tradiční akce z cyklu Prázdniny ve městě zavedla účastníky z běžného provozu i do přírody. Cílem bylo zábavnou formou přiblížit pravidla bezpečné jízdy na kole.

Školáci se na dopravním hřišti zapojili do soutěže Mladý cyklista

7. května 2026 8:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Žáci základních škol z Havířova i okolí si na dopravním hřišti poměřili své znalosti pravidel silničního provozu i praktické dovednosti při oblastním kole soutěže Mladý cyklista. Čtyřčlenné týmy musely zvládnout jízdu zručnosti i poskytování první pomoci.

Cyklosoutěž v Ostravě prověřila znalosti a schopnosti školáků v silničním provozu

27. května 2025 14:30 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Dopravní hřiště ZŠ Alberta Kučery se zaplnilo žáky z celé Ostravy i okolí. Konalo se zde totiž postupové kolo cyklosoutěže Ministerstva dopravy pod záštitou Aktivu BESIP. Děti si zde kromě praktických a teoretických znalostí silničního provozu vyzkoušeli i první pomoc.


V Dole ČSM finišuje vyklízení a utěsňování štol před zásypem

Včera 18:57 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlý labyrint chodeb v podzemí černouhelného Dolu ČSM na Karvinsku postupně uzavírají hráze, za které už se nikdo nikdy nedostane. Na povrch se vyváží materiál, který má ještě nějakou hodnotu, zbytek zůstane v zasypané šachtě.

Z návrhů obyvatel Frýdku-Místku pro Riviéru vede sportovní hala

19. května 2026 20:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Občané pomáhají najít smysluplné využití pozemků, které Frýdek-Místek opětovně nabyl na sídlišti Riviéra. Své nápady sdělili na plánovacím dni, který radnice pořádala na parkovišti u baseballového hřiště.

Policista ve volnu zachránil ženě u bitcoinmatu přes sto tisíc korun

Včera 9:30 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

Zkušený policista si během svého volna všiml ve Frýdku-Místku ženy, která telefonovala u bitcoinmatu. Hned mu bylo jasné, že se jedná o podvod a ženu varoval, aby hovor okamžitě ukončila. Ta už sice stihla podvodníkům poslat přes 200 tisíc korun, díky rychlému zásahu ale neztratila dalších 150 tisíc. Policie znovu varuje, že skuteční bankéři lidi k vkládání peněz do bitcoinmatů nikdy nenutí.

Žáci z Horní Suché se zapojili do soutěže Mladý cyklista

Včera 12:29 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Na havířovském dopravním hřišti se konalo oblastní kolo soutěže Mladý cyklista. Děti si tak mohly ověřit znalosti a dovednosti, které nabyly v rámci školní výuky. Své zástupce vyslaly i obě základní školy z Horní Suché.

Stavba Moravskoslezské technologické akademie vzbuzuje zájem osobností

19. května 2026 19:20 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Výstavba budovy MS technologické akademie je jednou z největších krajských investic v oblasti školství. Pojďme si poslechnout názory osobností na tento projekt.

Psovodi z MS kraje mají čtyři nová štěňata. Za dva roky budou připraveni do akce

19. května 2026 9:09 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Seznamte se s chlupatou posilou moravskoslezských psovodů! Vnímavá fenka Fulla, akční Unir, devět týdnů starý Xilox a budoucí výjezdový pes Ypex. Zatím si hrají a poznávají okolí, ale za dva roky z nich vyrostou profesionálové, kteří budou připraveni pomáhat a chránit.

Havířov vylepšuje areál koupaliště před otevřením, sníží věk dětí pro vstup bez dozoru

19. května 2026 15:31 | Havířov | Bára Kelnerová

Brána ledního koupaliště Jindřich v Havířově se poprvé otevře 5. června. Nyní v areálu probíhají poslední úpravy. Návštěvníci se mohou těšit na opravenou odpočinkovou zónu u velkého bazénu a takém na snížení věku dětí pro stup bez dozoru.

Nejlepší mladí zdravotníci soutěžili v okresním kole

19. května 2026 20:48 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Český červený kříž pořádá už desítky let soutěž pro mladé zdravotníky. Oblastní kolo okresu Frýdek-Místek hostila 7. Základní škola.

Lázeňská sezóna v Darkově startovala s hudební fontánou

19. května 2026 11:32 | Karviná | Richard Kutěj

Lázně Darkov v Karviné opět slavnostně zahájily letošní sezónu tradičním otevíráním pramenů. Akce ovšem přinesla několik novinek a překvapení.

Rodáci z Hrušova se sešli už po třinácté, nechyběla ani Rottrová

19. května 2026 12:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Rodiště Vlastimila Brodského nebo Marie Rottrové a část Slezské Ostravy s nejpohnutější historií – to je Hrušov. Přestože už tu většina rodáků nebydlí, pravidelně se scházejí. Na letošní setkání se jich sjelo 150 a pozvání přijala taky právě Marie Rottrová.

V Orlové vznikne zázemí pro nové sociální služby

Včera 15:30 | Orlová | Monika Ociepková

V polovině května začala rozsáhlá rekonstrukce objektu náhradního ubytování v ulici Klášterní v Orlové Městě.

Stonavští školáci vyrazili za pirátským dobrodružstvím do Beskyd

Včera 14:50 | Stonava | Jiří Brzóska

Učení nemusí probíhat jen v lavicích. Právě pobyt mimo školní prostředí přináší dětem nové zkušenosti, více pohybu i společné zážitky, na které dlouho vzpomínají. Škola v přírodě proto zůstává oblíbenou součástí školního roku také ve Stonavě. Každoročně se jí účastní žáci prvního stupně, pro které je pobyt v přírodě nejen zpestřením výuky, ale také přínosem pro zdraví a kolektivní vztahy.

Stonavští hasiči uspořádali tradiční turnaj ve stolním tenise

Včera 14:46 | Stonava | Jiří Brzóska

V požární zbrojnici na Novém Světě zavládla v sobotu 16. května skvělá sportovní atmosféra a zdravá rivalita. Místní dobrovolní hasiči zde uspořádali tradiční turnaj ve stolním tenise, kterého se zúčastnili nejen stonavští hasiči a jejich příznivci, ale také zástupci spřátelených hasičských spolků z polských Kaczyc a z Rudníku-Javorníku v Krkonoších.

Stonava přišla o domácí jarní neporazitelnost

Včera 14:45 | Stonava | Jiří Brzóska

Fotbalisté SK Stonava poprvé v jarní části sezóny ztratili doma body. V dramatickém utkání plném zvratů podlehli rezervě Opavy těsně 3:4.

W konsulacie RP ochodzono Święto Trzeciego Maja

Včera 14:44 | Stonava | Otýlie Tobolová

Długa kolejka gości ustawiła się, aby złożyć życzenia z okazji Święta Konstytucji Trzeciego Maja na ręce pani konsul generalnej, która po dziesięciu latach powróciła do ostrawskiej placówki konsularnej.

Koncert ke Dni matek přinesl do dětmarovického kostela hudbu i zpěv

Včera 12:06 | Dětmarovice | Bára Kelnerová

Slavnostní atmosféra zaplnila kostel svaté Máří Magdalény. Ke Dni matek zde vystoupily děti ze Základní umělecké školy Rychvald, pobočka Dětmarovice, které svým hudebním programem potěšily všechny maminky i další návštěvníky koncertu.

BESIP uspořádal na dopravním hřišti velkou akci
Vydáno 12. dubna 2017 12:55, Havířov, Bára Kelnerová
Havířovské dopravní hřiště patří svým vybavením podle odborníků mezi nejlepší v celém Moravskoslezském kraji. Přesto není veřejností využíváno tak, jak by mohlo. BESIP proto připravil za účasti integrovaného záchranného systému pro veřejnost zajímavé odpoledne.

Dopravní hřiště v Havířově simuluje naprosto reálné situace v běžné dopravě a patří mezi nejmodernější v kraji. BESIP chce, aby hřiště rodiče s dětmi využívali co nejvíce a proto pro ně uspořádal preventivní akci.

Jiří Lankočí, předseda komise Rady města BESIP: “Tím, jak je to hřiště vybaveno, že tady jsou nejen značky, ale také kruhový objezd, železniční přejezd, světelná křižovatka, tak mají možnost se tady všechno naučit a potom v praxi vše využívat”.

Hřiště za více než deset milionů korun je v provozu od července roku 2015.

Jana Feberová (ČSSD), primátorka města: “Dopravní hřiště bylo využíváno spíš pro tu výuku, která je tady směřována v rámci školních vzdělávacích programů, ale hřiště musí být využíváno i odpoledne. Tímto rodiče zjistí, jak je to tady a jak mohou s dětmi trávit volný čas i jinak než třeba v parku”.

Návštěvníkům se na dopravním hřišti líbilo i z důvodu, že zde mohli vidět veškeré složky integrovaného záchranného systému.

anketa, návštěvníci:

“Přišla jsem tady proto, protože jsem věděla, že tady bude hezky a chtěla jsem se také naučit značky a moc se mi tady líbí”.

“Byl jsem se podívat na hasiče a moc se mi to líbilo”.

“Mě se tu moc líbí a jak taťka bude mít volno, tak tady budeme chodit na dopravní hřiště”.

“To je důležité, aby se to děti naučily. Máme tady málo cyklostezek, tak se alespoň naučí, jak jezdit na cestách a my můžeme jezdit s nimi. Já jsem si zkusil vyzkoušet udělat testy”.

Dopravní hřiště může veřejnost bezplatně využívat sedm dnů v týdnu. Pro nejmenší děti jsou připravena k zapůjčení i kola.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000008009/besip-usporadal-na-dopravnim-hristi-velkou-akci