Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se koná veletrh sociálních služeb

  • Havířov,

V Havířově se koná již pošesté dvoudenní veletrh poskytovatelů sociálních služeb. Na náměstí Republiky se prezentuje zhruba patnáct organizací a spolků, které lidem pomáhají v obtížných situacích.

Během života se může každému stát, že bude potřebovat pomoc druhých. V první chvíli ale například rodinní příslušníci neví na koho se obrátit, na jaké pomůcky mají třeba nárok. Proto se v Havířově ve čtvrtek a v pátek koná veletrh poskytovatelů sociálních služeb. A lidé si opravdu chodili pro rady.

anketa: návštěvníci veletrhu

“Jsem pěstounka na přechodnou dobu a zajímá mě vzděláváni pro pěstouny. Hlavně vzdělávání malých dětí a všech, kteří to potřebují”.

Využíváte nějaké sociální služby? Ať je do dovoz obědů domů? “Zatím ne, ale už se budu muset informovat a právě proto tu jsem”.

“Sociální služby někdy člověk potřebuje. Zrovna, když jsem měla po úraze, tak jsem dva roky ležela bez pohybu”.

Na náměstí Republiky se prezentovaly spolky, které se starají o mentálně i zdravotně postižené. Dále také například probační a mediační služba, ADRA, domovy seniorů či Armáda spásy.

Alena Zedníková (ČSSD), náměstkyně primátorky: “Letos se zde prezentuje něco kolem patnácti organizací. Také bych se ráda zastavila i u dalšího velkého stánku, který letos s námi vystavuje a to je Liga proti rakovině, která využila stejného termínu, aby uvedla výstavu tady v Havířově, je to desátý ročník. Rakovina je vážné téma, ale organizátoři to pojali s humorem a nadsázkou”.

Tak jako v jiných letech, i letošní ročník veletrhu uspořádal odbor sociálních věcí havířovského magistrátu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy