Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stále více pejskařů se věnuje agility

  • Havířov,

Agility je poměrně mladý sport, kterému se ale věnuje stále více pejskařů a to i na profesionální úrovni. Jednou z nejlepších cvičitelek v Moravskoslezském kraji je Adriána Slezáková, která se svými psy účastní i mistrovství světa či Evropy.

Adriana Slezáková, lektorka agility: “Agility je v ČR na vysoké úrovni. Čeští závodníci patří mezi nejlepší světovou špičku. My jsme se kvalifikovali na ME a MS, které bylo i pro psy bez průkazu původu. Pak jsme byli i na mistrovství republiky”.

Parkur však není vhodný pro molossoidní plemena, kam patří například doga a i čivava by měla s překážkami problém.

Adriana Slezáková, lektorka agility: “Začíná se se psy od tří měsíců. Začíná se se základní poslušností, ta je na parkuru nejdůležitější. Od tři čtvrtě roku se začíná s agility tréninkem. Agility příprava je bezskoková, začíná se na zemi. Všechny překážky se běhají tak, aby nebyl zatížen opěrový systém”.

Bára Poskerová, majitelka psa: “Můj pes se jmenuje Eimy. Běhám s ním od 11 let. Teď je mi 14. Minulý rok jsme byli mistři jejího plemene.

Pavel Šomek, majitel psa: “Strašně to baví mě i ho. Udělal bych pro něho všechno první, poslední. Agility je pro něho i pro mě úžasné”.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy