Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě začala likvidace nelegálního tabáku

  • Havířov,

Ostravští celníci začali s likvidací historicky největšího kontrabandu tabáku, který se podařilo zadržet. Rozdrceno a později i spáleno bude více než 100 tun tabákových listů. Zboží bylo odhaleno díky náhodě, když celní správa kontrolovala nelegální zaměstnávání cizinců v Horní Suché.

Loni na konci léta jsme vás v našem zpravodajství informovali o úspěchu celníků a hlavně jejich služebního psa Wikyho. Když totiž v areálu průmyslové zóny v Horní Suché prováděli kontrolu legálnosti zaměstnání zahraničních pracovníků, upozornil je Wiky na vedlejší sklad. V něm pak našli obrovské množství tabáku.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MS kraj: “Ta akce byla náhoda, protože kolegové byli na normální kontrolní činnosti a pes, který je cvičen na vyhledávání tabákových výrobků, označil vedlejší halu.”

Více než rok probíhalo další vyšetřování. Celníci spočítali, že prodejem nalezených 112 tun tabákových listů, by jeho majitel okradl stát na daních o 240 milionů korun. Majitel ale bohužel nalezen nebyl. Sklad měli pronajatý Poláci, kteří ho prý dále pronajímali. Případ tak byl uzavřen a tabák může být zlikvidován.

Pavla Zdobnická, mluvčí Celního úřadu pro MS kraj: “Momentálně tento tabák kolegové z celního úřadu společně s hasiči převážejí do OZO Ostrava, kde dojde k jeho likvidaci.”

Tabák smíchaný s vytříděným odpadem, který už nelze zpracovat se mele, drtí a míchá. Směs je pak odvážena do cementárny v Hranicích, kde je spalována. Její výhřevnost je údajně podobná uhlí. Likvidace tabáku potrvá celý týden.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail