Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hygienici šetří další možný výskyt svrabu v domově

  • Havířov,

Po několika týdnech se podařilo domovu seniorů GrandPark v Havířově zvládnout svrab. Nyní se hygienici zaměří na Domov seniorů v Petřvaldu, na který přišlo anonymní udání. Ředitel odmítá, že by se u nich nákaza objevila.

Soukromý domov seniorů GrandPark v Havířově zažil perné týdny a to kvůli zákožce svrabové, kterou onemocněli jak klienti, tak zaměstnanci. Při poslední kontrole hygienici nezaznamenali žádný nový případ.

Lenka Pětvaldská, vedoucí protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice: “Inkubační doba u svrabu je čtyři týdny. To znamená, že po dobu čtyř týdnů se sleduje, zda tam nedojde k novému výskytu onemocnění. Ti, co byli nemocní, jsou přeléčeni a čeká se jestli náhodou v té inkubační době se neobjeví u někoho nové příznaky”.

Podle vyjádření vedení GrandParku bude od úterního dne zrušen zákaz návštěv.

Hygienici se nyní zaměří na Domov seniorů Březiny v Petřvaldu, na který přišlo anonymní udání. Ředitel ale odmítá, že by se u nich nákaza objevila.

Pavel Zelek, ředitel Domova seniorů Březiny: “Já kategoricky odmítám, že je u nás svrab. Když u nás nějaký zaměstnanec nebo uživatel má nějaké kožní onemocnění vyrážkového typu, tak jde okamžitě ke kožnímu lékaři. Mě mrzí to, že pro domovy seniorů je taková nálepka, že kožní lékař v rámci úsporného léčení nejprve léčí svrab, i když to svrab není”.

Hygienici byli na běžné kontrole v domově v červenci a vše bylo v pořádku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy