Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Železniční zastávka Havířov střed je v provozu

  • Havířov,

Cestující v Havířově mohou využívat novou železniční zastávku v centru města. Ve stanici stojí všechny spěšné a osobní vlaky. Vlaková zastávka byla postavena tak, aby ji vandalové co nejméně poškodili.

Kdo chtěl cestovat z Havířova vlakem, musel se až do počátku tohoto týdne dostat na vlakové nádraží autem, nebo autobusem. A stejně to platilo pro cestující, kteří do města přijeli a chtěli se dostat do centra. Nyní vlaky stojí v nové zastávce vedle nákupního střediska a nemocnice.

Miroslav Klich, obchodní ředitel ČD Ostrava: “Na této trati z Těšína do Opavy budou zastavovat všechny osobní a spěšné vlaky. Je to celkem 31 párů vlaků. Zastávka byla vybrána už před dávnou dobou a v podstatě jsme se přiblížili lidem”.

První cestující už začali zastávku Havířov střed využívat.

anketa, cestující:

“Už jsem se na to dlouho těšila, protože to mám blíže z města. Nemusím jezdit MHD na nádraží”.

“Do Ostravy cestuji do práce pravidelně. Pro mě to je výhoda”.

Správa železniční dopravní cesty postavila zastávku ve stylu antivandal. I místa k sezení jsou navržena tak, aby na nich nemohli přespávat bezdomovci.

Jiří Macho, ředitel SŽDC Ostrava: “Tady stavba začala 1.března a jsem rád, že České dráhy a krajský úřad operativně zařídili zprovoznění této zastávky. Původně se plánovalo, že zastávka bude zprovozněna až od nového grafikonu v prosinci letošního roku”.

České dráhy předpokládají, že by železniční zastávku mohlo využívat až 600 cestujících denně. Prozatím jezdí vlaky jen po jedné koleji a to z důvodu oprav na trati. Proto dochází k menším zpožděním.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy