Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Učitelé dostali přidáno a těší se na výplatu

  • Havířov,

Učitelé dostali od 1. listopadu přidáno o 15 procent. Nejvíce si polepší kantoři s dlouholetou praxí. Pedagogové doufají, že se nejedná o konečné navýšení.

Jiří Jekl z Havířova byl jedním z těch, který nevěřil, že učitelé dostanou přidáno. Slibů prý už slyšel hodně a v září byl ochoten podpořit i stávku. Od 1.listopadu ale vláda rozhodla, že se pedagogům zvedne plat o 15 procent.

Jiří Jekl, učitel, ZŠ Gorkého Havířov: “Co se týče mě osobně, tak to měsíční navýšení dělá v čistém přijmu necelých tři tisíce korun. I přes to navýšení si druhou práci nechám”.

Učitelé jsou rádi, že dostali přidáno, někteří si ale stále připadají nedoceněni.

Milada Bartošková, učitelka, ZŠ Gorkého Havířov: “Pořád platí fakt, že v EU jsme nejhůře placenými učiteli. Myslím si, že to navýšení je sice hezké, ale domnívám se, že by nebylo špatné, kdyby to ještě pokračovalo. Já mám ale svou práci hodně ráda, takže úplně plat neřeším”.

Patnácti procentní tarifní navýšení platů přivítali i ředitelé, kteří mohli učitelé motivovat pouze osobním ohodnocením.

Igor Zaťko, ředitel, ZŠ Gorkého Havířov: “Navýšení se týká na naší škole 30 pedagogů. Jako škola bychom si to dovolit asi nemohli, vzhledem k současnému rozpočtu”.

Od prvního listopadu si o deset procent polepší i úředníci, hasiči, nebo policisté. Zdravotníci dostanou přidáno také o deset procent až od 1. ledna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy