Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská ulice by měla být bezpečnější

  • Havířov,

Už mnoho let se řeší problémový úsek na Ostravské ulici v Havířově. Ředitelství silnic a dálnic chce zamezit tragickým dopravním nehodám zrušením odbočování přes dělící pás.

V při výjezdu z Havířova do Ostravy se stalo už mnoho vážných dopravních nehod. Při té poslední na počátku listopadu srážku nepřežil 68letý muž. K nehodám jako přes kopírák dochází v úseku křižovatky, kde řidiči mnohdy nedodržují 50km rychlost. Lidé se bouří a chtějí opatření.

anketa, obyvatelé Havířova:

“Už by s tím měli konečně něco dělat, než se tam tam stane zase nějaký smrťák. Těch nehod už se tam stalo hodně”.

“Občas tam jezdím a už jsem slyšela, že se tam stávají nehody. Slibují už to moc let”.

Po vyřešení situace volá i dopravní policie.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR Karviná: “Zúčastnili jsme se několika schůzek, které se týkaly této komunikace. Nicméně čekáme na předložení studie. Bude záležet na rozsahu úprav, které budou řešit veškerou dopravu”.

Vlastník komunikace Ředitelství silnic a dálnic o problému ví a nechal si udělat bezpečnostní audit, ze kterého vyplývá, že křižovatka je zcela nevyhovující.

Jan Rýdl, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic: “RŠD proto intenzivně pracuje na přípravě podkladů, na základě kterých zažádá o zrušení přejezdu přes dělící pás přes křižovatky I/11 s dvojkovou silnicí 473”.

Kdy dojde ale k samotným úpravám na Ostravské ulici není vlastní komunikace schopen prozatím sdělit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy