Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově zavádí parkování přes mobilní aplikaci

  • Havířov,

Havířov se chystá na rok vyzkoušet chytré parkování pomocí mobilní aplikace. Pokud se systém řidičům zalíbí, město nevylučuje rozšíření i na jiná parkoviště.

Parkoviště v centu Havířova na Dlouhé třídě je téměř vždy plné. Řidiči mnohdy krouží a hledají místo. Radnice proto přichází s novinkou chytrého parkování pomocí mobilní aplikace. Lidé se tak dopředu doví, kolik je v danou chvíli volných míst.

Jan Kolář, referent odboru komunálních služeb: “Do těch jednotlivých parkovacích míst budou nainstalována čidla, která budou monitorovat obsazenost konkrétního parkovacího místa. Informace se budou zobrazovat na světelné tabuli, která bude umístěna v křižovatce před parkovištěm a následně v mobilní aplikaci”.

Prozatím se přes aplikaci nebude dát za parkování zaplatit. I nadále lidé musí využívat automat. A právě i zde vidí radnice výhody.

Zdena Mayerová, vedoucí odboru komunálních služeb: “Nám to ukáže jednak, že se nebude zahlcovat provoz tím, že budou řidiči kroužit a hledat parkovací místa. Aplikace umí také vyhodnotit, jak řidiči na parkovišti platí”.

anketa, obyvatelé Havířova:

“Aplikaci bych uvítala, ale jelikož tady neparkují tak často, tak pro mě by byla asi zbytečná”.

“Já určitě ne. Když potřebuji tak jedu a buď je volné místo, nebo ne”.

Město bude v prvním roce platit za nový systém jen připojení k internetu. Po roce radní vyhodnotí, zda řidiči aplikaci využívají a případě se může systém rozšířit i na jiná parkoviště.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy