Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé bez domova se museli na čas přestěhovat

  • Havířov,

V Havířově museli začít s opravou nízkoprahového centra pro lidi bez domova. Sociální služba ale klienty nenechaly v zimě na holičkách a našly pro ně náhradní budovu.

Plíseň, zatopené sklepy, děravá střecha nebo špatné elektrické rozvody. To byl stav nízkoprahového centra pro lidi bez domova v Havířově. Přesto, že je o zařízení největší zájem v zimních měsících, Sociální služby se musely pustit do rekonstrukce. Nejdříve ale musely najít pro své klienty náhradní prostory.

Milan Černý, ředitel Sociálních služeb města Havířova: “Byl problém najít náhradní prostory, hledali jsme dlouhodobě, ať byly v majetku města, nebo mimo město. Našli jsme. Jsou tam dneska, jsme tam v pronájmu a jsou tam důstojné prostory”.

Lidé bez domova se mohou v budově skrýt před zimou, dostanou najíst, mohou si také uvařit a využít sprchu.

Dagmar Kiszková, sociální pracovnice: “Zachováváme veškeré činnosti nabízené. Nedošlo k žádnému omezení v poskytování našich služeb. Klienti jsou tu spokojeni, tady tyto náhradní prostory jsou větší. Navíc se jim tady tak líbí, že sepsali petici řediteli, že tady chtějí zůstat”.

Mnozí lidé se ale na opravené centrum už těší.

anketa, lidé bez domova:

“Je to celkem ucházející, tam ten původní byl lepší”.

“Je to o něco lepší, ale je to dost daleko od toho starého domečku.

“Na domečku byla výhoda, že tam byly koupelny zvlášť a dva záchody”.

Oprava nízkoprahového centra bude dokončena v lednu a vyjde zhruba na tři miliony korun. Peníze se sociálním službám podařilo získat z evropských fondů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy