Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajský soud znovu projednává 11 let starou vraždu

  • Havířov,

Před senát Krajského soudu v Ostravě znovu předstoupili dva muži - Petr Sedláček a Josef Maléř. Oba jsou podezřelí, že před 11 lety umlátili v lesíku v Havířově bezdomovce. Tentokrát už ale nebyli v poutech, protože prvoinstanční soud je zprostil viny. Vrchní soud nyní případ vrátil a musejí být vyslechnuti další svědci.

Před 11 lety jsme v Havířově poblíž kostela sv. Anny natočili policii, jak vyšetřuje vraždu bezdomovce. Druhý skončil s těžkým zraněním v nemocnici. Žádné stopy ale bohužel k odsouzení vraha nevedly a vše vypadalo, že se trestu vyhne. Nyní ale promluvil svědek, který ukázal na Petra Sedláčka a Josefa Maléře a případ se dostal až k soudu.

Vít Legerský, státní zástupce: “Napadení spočívalo v opakovaném bití pěstmi, kopání, našlapávání na jejich těla, kdy oběma poškozeným způsobili velice závažná poranění.”

Nové svědectví bylo od známého obou obžalovaných, kterému se prý svěřili. Tehdy se prý opili a zdrogovali a z dlouhé chvíle zmlátili bezdomovce. Důkazy ale nestačily ani tentokrát a Krajský soud v Ostravě muže zprostil vinny. Žalobce se ale odvolal.

Vít Legerský, státní zástupce: “Původní dokazování před soudem v Ostravě vyústilo ve zprošťující verdikt, nicméně k mému odvolání Vrchní soud v Olomouci rozhodnutí Krajského soudu v Ostravě zrušil a vrátil věc k novému projednání. Uvidíme, co přinese nové dokazování. Věc je stále otevřená.”

Krajský soud tedy vyslechl další svědky. Příliš nového toho ale nepřinesli. Jeden z nich pouze potvrdil, že jsou to darebáci a že hodně pijí alkohol. Sedláček u soudu tvrdil, že sice někoho zmlátil, byl to ale prý někdo jiný. Maléř vinu odmítl. O rozsudku vás budeme informovat.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail