Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé si v hojném počtu vyřizují voličské průkazy

  • Havířov,

V pátek a v sobotu se bude konat první kolo prezidentských voleb. Účast ze strany lidí bude zřejmě velká. Ukazuje na to i fakt, že úřady vydávají více voličských průkazů než před čtyřmi lety.

Na úřadech mají nyní napilno. Tisíce lidí nechtějí přijít o své voličské právo tím, že během prezidentských voleb budou mimo své trvalé bydliště. Proto si v hojném počtu chodí vyřizovat voličské průkazy. Nejinak tomu je v Havířově.

Jana Dybová, mluvčí havířovského magistrátu: “V letošním roce je o voličské průkazy v Havířově enormní zájem. Již jsme vydali téměř 900 průkazů pro naše občany pro obě kola prezidetských voleb”.

anketa, žadatelka o voličský průkaz: “Nečekala jsem dlouho. Není tady moc lidí. Proč jste si vyřídila voličský průkaz? Protože mám trvalé bydliště na magistrátu a jinak bydlím jinde. Vždy chodím k volbám”.

I v Karviné je o voličské průkazy velký zájem. Magistrát jich do současné doby vydal téměř 600. V dalším větším městě v kraji ve Frýdku Místku jich vydali více než 400. Voličské průkazy si lidé mohou na úřadech vyřídit nejpozději do středy.

Na radnicích celkově finišují přípravy na volby.

Milan Menšík, tajemník havířovského magistrátu: “Materiálně technická příprava jednotlivých okrskových volebních místností probíhá. Navážíme průběžně materiál tak, aby v pátek dopoledne byly volební místnosti připraveny”.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail