Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdravotníkům se od letošního roku zvedly platy o 10%

  • Havířov,

Platy zdravotníků se od nového roku zvedly o 10%. Zaměstnanci si sice polepší, ředitelé nemocnic ale počítají, zda zvýšené náklady pokryje úhradová vyhláška.

Paní Miroslava Zbavitelová pracuje v havířovské nemocnici jako zdravotní sestra již 25 let. I ona se těší na výplatu, protože si polepší o deset procent. Přesto by uvítala, kdyby platy zdravotníků ještě rostly.

Miroslava Zbavitelová, zdravotní sestra: “My jsme rádi, že k navýšení došlo, ale stále si myslíme, že by to navyšování mělo pokračovat. Stále to neodpovídá práci, kterou děláme jako sestřičky”.

Kraj nemocnicím přispívá především na investice. Na platy si už ale musí peníze ředitelé najít sami.

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “Nemocnice jsou příspěvkové organizace kraje, ale rozhodli jsme se, že tuto povinnost přehodíme na vedení nemocnic, aby hledali ve vlastních zdrojích”.

Ředitel havířovské a karvinské nemocnice to tragicky nevidí, protože osm procent zvýšených nákladů na platy pokryje úhradová vyhláška.

Jiří Matěj, ředitel NsP Havířov a NsP Karviná-Ráj: “Nějaká mezera tam zůstává, odhaduji to mezi 1 až 2 miliony korun a to už bude muset nemocnice pokrýt z vlastních zdrojů”.

Zdravotníkům se postupně během čtyř let zvedly platy o třicet procent.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy