Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zima bez sněhu ohrožuje školní lyžařské kurzy

  • Havířov,

Mnohé školy mají v těchto dnech objednané lyžařské výcviky, které ale musí rušit. Většina sjezdovek v okolí Beskyd je kvůli nedostatku sněhu mimo provoz. Situace by se ale mohla zlepšit.

Děti z Mateřské školy Balzacova měly příští týden odjet na lyžařský výcvik. Kvůli nedostatku sněhu však zůstanou ve školce.

anketa, děti:

“Já jsem se na lyžák těšila, ale není sníh a jsem smutná”.

“Jsem moc zklamaný, protože už není moc sněhu”.

“Když nasněží, tak určitě pojedeme a já se moc těším”.

Miroslava Turecká, ředitelka MŠ Balzacova Havířov: “Pravidelně jezdíme do Řeky s tím, že letos nám to asi nevyjde. Loňský lyžařský výcvik byl super, zvládli jsme celý týden. Vybíráme si blízké okolí z toho důvodu, že jezdí s námi i 3,5leté děti. Nicméně máme náhrádní termín v únoru”.

Dobré lyžařské podmínky jsou v Beskydech nyní jen ve vyšších polohách například na Grúni nebo v areálu Bílá. I kdyby nebyly, tak děti ze ZŠ F. Hrubína v Havířově stejně na výcvik odjedou.

Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína Havířov: “My letos máme tři lyžáky. Příští týden nám děti jedou na Bílou. Když sníh nebude, tak se s tím paní učitelky určitě poperou a vymyslí náhradní program. Výjezdový výcvik nás čeká v únoru a dá se reagovat na aktuální sněhové podmínky”.

V příštích dvou týdnech by se mělo ochladit. Což znamená, že areály budou moci spustit sněžná děla a to i v nižších polohách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy