Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Personální unie v Třinci a Frýdku-Místku končí

  • Havířov,

V roce 2013 kraj rozhodl o zřízení personální unie v nemocnicích, což znamená, že šest nemocnic řídí tři ředitelé. Spojení třinecké a frýdecko-místecké nemocnice však nevyšlo a unie se nyní rozpadla.

Zejména velké úspory si sliboval kraj od založení personální unie v nemocnicích. V roce 2013 se spojil pod jedno vedení Krnov s Opavou, Třinec s Frýdkem-Místkem a Havířov s Karvinou.

Jiří Matěj, ředitel NsP Havířova a NsP Karviná-Ráj: “Největší úspory jsme zaznamenali hned v prvním roce, kdy jsme v rámci personálních nákladů a nákladů na nákup léků a materiálů dohromady ušetřili zhruba 15 milionů korun”.

Lékaři ale měli na počátku obavy například z toho, že některá oddělení budou fungovat pouze v jedné nemocnici unie. To se ale prozatím nestalo.

Petr Wiecek, primář gynekologicko-porodního oddělení: “Obavy v současné době nemám. Ty, které byly zpočátku, že budou stejně jako ředitelé pro tři zdravotnická zařízení fungovat i primáři a lékaři pro tři zařízení, tak to bylo hned zpočátku zažehnáno”.

Řízení nemocnic ale neznamená jen efektivně hospodařit. Kvůli interním záležitostem se proto v Třinci personální unie rozpadla.

Martin Gebauer (ANO), náměstek hejtmana MS kraje: “V rámci uklidnění těch vztahů jsme se rozhodli, že tato personální unie padne. Každá nemocnice bude mít svého ředitele a proto dochází k výběru nového ředitele na místo ředitele třinecké nemocnice”.

O tom, kdo povede třineckou nemocnici, rozhodne Rada kraje v úterý 23. ledna. Frýdecko-Místeckou nemocnici povede i nadále Tomáš Stejskal. Další změny kraj neplánuje.

Nahlásit chybu


K tématu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail