Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smogových dnů je letos v kraji prozatím méně

  • Havířov,

Od počátku roku byla v kraji vyhlášena smogová situace po dobu 78 hodin. Avšak loni za stejné období byla zaznamenána v rozsahu 600 hodin. Mateřské školy i lékaři pozorují méně nemocných dětí.

Učitelé v mateřských školách se snaží, aby děti trávily co nejvíce času venku. Loňskou zimu však kvůli špatnému ovzduší nesměly často ani na zahradu. V letošním roce byla v Moravskoslezském kraji vyhlášena smogová situace prozatím jednou. Zatímco v loňském roce ve stejném období čtyřikrát.

Blanka Krejčí, ved. oddělení ochrany čistoty ovzduší ČHMÚ, Ostrava: “Porovnávat můžeme i celkovou délku trvání smogových situací, kdy v loňském lednu a únoru byla situace vyhlášena v rozmezí 616 hodin. Zatím co ta jediná letošní trvala 78 hodin”.

Někteří ředitelé mateřinek tvrdí, že letošní zimu zaznamenávají i méně nemocných dětí.

Leona Nováková, ředitelka MŠ Přímá Havířov: “V porovnání s minulým školním rokem si myslím, že nemocnost je značně menší. V minulém roce jsme několikrát během roku zůstávat v prostorách budovy školy, protože byly vyhlášeny špatné rozptylové podmínky”.

V ordinacích dětských lékařů mají sice nyní napilno, důvodem ale není smog.

Lenka Hustáková, dětská lékařka: “V současné době je hodně pacientů, souvisí to pravděpodobně s chřipkou, ale co se týče zimy, těch pacientů bylo celkem v normálním průměru”.

anketa, rodič: “Já i moje dítě jsme lehčí astmatici a letošní zimu nepociťujeme potíže. Loni to bylo mnohem horší”.

Nepříznivé rozptylové podmínky se objevují až do konce března. Není tedy vyloučeno, že smogové dny ještě nastanou.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků