Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Smogových dnů je letos v kraji prozatím méně

  • Havířov,

Od počátku roku byla v kraji vyhlášena smogová situace po dobu 78 hodin. Avšak loni za stejné období byla zaznamenána v rozsahu 600 hodin. Mateřské školy i lékaři pozorují méně nemocných dětí.

Učitelé v mateřských školách se snaží, aby děti trávily co nejvíce času venku. Loňskou zimu však kvůli špatnému ovzduší nesměly často ani na zahradu. V letošním roce byla v Moravskoslezském kraji vyhlášena smogová situace prozatím jednou. Zatímco v loňském roce ve stejném období čtyřikrát.

Blanka Krejčí, ved. oddělení ochrany čistoty ovzduší ČHMÚ, Ostrava: “Porovnávat můžeme i celkovou délku trvání smogových situací, kdy v loňském lednu a únoru byla situace vyhlášena v rozmezí 616 hodin. Zatím co ta jediná letošní trvala 78 hodin”.

Někteří ředitelé mateřinek tvrdí, že letošní zimu zaznamenávají i méně nemocných dětí.

Leona Nováková, ředitelka MŠ Přímá Havířov: “V porovnání s minulým školním rokem si myslím, že nemocnost je značně menší. V minulém roce jsme několikrát během roku zůstávat v prostorách budovy školy, protože byly vyhlášeny špatné rozptylové podmínky”.

V ordinacích dětských lékařů mají sice nyní napilno, důvodem ale není smog.

Lenka Hustáková, dětská lékařka: “V současné době je hodně pacientů, souvisí to pravděpodobně s chřipkou, ale co se týče zimy, těch pacientů bylo celkem v normálním průměru”.

anketa, rodič: “Já i moje dítě jsme lehčí astmatici a letošní zimu nepociťujeme potíže. Loni to bylo mnohem horší”.

Nepříznivé rozptylové podmínky se objevují až do konce března. Není tedy vyloučeno, že smogové dny ještě nastanou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy