Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní halová soutěž mladých hasičů

  • Havířov,

Sbor dobrovolných hasičů v Havířově pořádá už téměř třicet let pro děti halové závody. Tím, že jsou v zimě, je o ně enormní zájem. I letos se na start postavilo téměř 70 družstev.

Přes pět set dětí se zúčastnilo mezinárodní halové soutěže mladých dobrovolných hasičů v Havířově, která je ve Střední Evropě ojedinělá. V Městské sportovní hale se konal již 29. ročník.

Ladislav Kotula, starosta SHD Havířov: “Tyto závody jsou výjimečné tím, že jsou v zimě a pořádají se v hale. Jsou mimo sezónu hasičských závodů a proč jsou mimořádné? Ráno v osm hodin pustíme prezenci a v jedenáct dopoledne už je plno”.

Organizovat takto velké závody a zajistit vždy hodnotné ceny se daří i díky podpoře města.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), radní Havířova: “Jsou to největší závody ve Střední Evropě, jsou tady delegace ze Slovenska a Polska. Jsme rádi, že to je v Havířově a že můžeme tento sport podporovat”.

Józef Plonka, předseda OSP Jastrzebie Górne: “Jsou to moc pěkné závody, dobře zorganizované. Startujeme tady na závodech potřetí”.

Mladí hasiči soutěžili ve třech disciplínách. V uzlové štafetě, štafetě požárních dvojic a štafetě na 4x40 metrů. Domácí měli velké ambice.

anketa, děti SDH Havířov: “My bychom chtěli skončit na prvním místě, jako vždy. Ale ještě se uvidí na posledním úseku”.

anketa, děti SDH Bystré v Orlických horách: “Je to takové hezké. Je to tak, jak jsem si představovala a zatím jsme na pátém místě”.

Mladí hasiči z Orlických hor nakonec skončili na pěkném šestém místě. Domácí v kategorii starších žáků obsadili čtvrté místo.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail