Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podomní prodejci se v Havířově zaměřili na seniory

  • Havířov,

Tak, jako v jiných městech, i v Havířově platí vyhláška, která zakazuje podomní prodej. Přesto to zástupci různých firem zkouší. Chodí v dopoledních hodinách a manipulují především se seniory.

Paní Marta z Havířova se stala další obětí podomních prodejců, kteří nabízejí výhodnější elektřinu a plyn. Muž, který se ji vloudil do bytu, mluvil tak rychle a přesvědčivě, že mu za pár minut seniorka podepsala, co potřeboval.

paní Marta, seniorka: “V životě se nenechám napálit, já jsem asi měla zkrat, protože já si dávám pozor. Takže, vy jste ani nevěděla, co podepisujete? Vlastně ani ne.

Po několika dnech se seniorka svěřila dceři a společně situaci vyřešily.

paní Dagmar, dcera: ”Problém je v tom, že rodiče se stydí za to, že se nechali zlákat a něco podepsat a až si potom uvědomí důsledky, tak to řeknou. Naštěstí v našem případě nebylo pozdě”.

Prodejci to zkoušeli i u sousedky. Ta s nimi však vyběhla.

Jarmila Ranochová, seniorka: “Začal mi lichotit. Jé, vy máte hezké papučky, je, vám to tady hezky voní. A začal mi říkat, jestli už jsme dostali ten dopis, ve kterém nám píšou, že se mění elektřina. Já jsme mu říkala, že od podomních prodejců nic nekupuji”.

Stížnosti na podomní prodejce se začaly hromadit i na radnici.

Jana Dybová, mluvčí havířovského magistrátu: “Jelikož v Havířově platí vyhláška o zákazu podomního prodeje, doporučujeme lidem, kterým takto někdo něco nabízí, aby neváhali a ihned volali městskou policii”.

Městská policie tyto případy řeší. Bohužel podomní prodejci před jejich příjezdem většinou stačí z místa odejít.

Nahlásit chybu
Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail