Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé bez domova si už mrazů užili dost

  • Havířov,

Azylové domy v celé republice hlásí v těchto dnech plnou kapacitu. Ne jinak tomu je i v zařízení Armády spásy v Havířově, kde upravili provozní dobu a tolerují i alkohol.

Lidé bez domova se už nemohou dočkat, až poleví mrazy. I pan Josef využívá noclehárnu Armády spásy v Havířově. Zájem je ale tak velký, že ne vždy se vyspí na posteli.

pan Josef, klient Armády spásy: “Byl bych určitě někde venku a bylo by to horší, kdybych tady nebyl, alespoň možnost být na volné židli večer”.

Ne všichni jsou ale se službami spokojeni.

pan Jarek, klient Armád spásy: “Někteří lidé si neuvědomují to, že jsme celý den venku a dalo by se to zlepšit tím, že by otevřeli dříve. Protože být 12 hodin venku v osmnácti stupních, není žádná sranda”.

Armáda spásy se prý ale snaží dělat maximum. Nikoho přes noc nenechají na ulici, buď spí na noclehárně, nebo noc přečká na tzv. teplé židli. Ráno mohou lidé odejít až o dvě nebo tři hodiny později. A dokonce se toleruje i alkohol.

Ladislav Solana, vedoucí Azylového domu a noclehárny AS: “My jsme tolerantní celkem dost. Není to tak, že by ti lidé museli být úplně střízliví. V těchto mrazech jsou zaměstnanci více tolerantní a přijmou i člověka, kterého by jinak v letních měsících už nepustili”.

Na noclehárně mohou přespat i lidé, kteří nemají peníze na takzvanou nocleženku. Tu mohou dárci pro lidi bez domova zakoupit na stránkách Armády spásy nebo přímo v noclehárně.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy