Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fotbalový stadion v Havířově řeší problém s vodou

  • Havířov,

V Havířově se chystají postavit podzemní retenční nádrže na fotbalovém stadionu. Kvůli útlumu těžby skončí i přísun užitkové vody. Právě tou zavlažovali v areálu dvě hřiště.

Městský fotbalový stadion v Havířově řeší velký problém. V současné době bere užitkovou vodu na zavlažování trávníků z okolních šachet. Přísun vody ale skončí.

“V současné době bereme vodu z potrubí, které vede na Důl Lazy. Je to užitková voda, kterou používají na šachtě a před rokem jsme dostali malé upozornění, že tento přívod může být odstaven a my budeme muset brát vodu z běžného řadu,” řekl vedoucí fotbalového stadionu Miroslav Polak.

Tím by se ale zvýšily náklady až o dvě třetiny. Během sezony spotřebují na stadionu na zavlažování hřišť až 120 kubíků vody měsíčně.

“Já si myslím, že je to rozumné opatření, protože kdyby opravdu odpojili vodu, která vede na Důl Lazy, tak hřiště by neměla postřik a došlo by k velkým škodám na obou dvou travnatých plochách, kde ten postřik potřebují,” doplnil předseda fotbalového klubu Bronislav Šimša.

Radnice nakonec rozhodla, že v areálu postaví v podzemí retenční nádrže, do kterých se bude svádět dešťová voda ze střechy stadionu. Může se ale stát, že kvůli sucha bude vody i tak málo.

“Začali jsme uvažovat ještě o další variantě, kterou v současné době promýšlíme, a to je zřízení studny, která by sbírala podzemní vodu. Dodávka vody by byla zajištěna ze dvou zdrojů,” řekla vedoucí oddělení investic Kateřina Mikulová.

Celý projekt vyjde až na šest milionů korun. O dotaci město požádat nemůže, protože Městský fotbalový klub platí stadionu za nájem. Tím se svátá výdělečný a nemá nárok na příspěvek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy