Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osamělí senioři dostali požární hlásiče

  • Havířov,

Přes tisíc hlásičů požáru nechala havířovská radnice instalovat do bytů osamělých seniorů. V nově sanovaných domech pak mají i automatický systém na odvětrávání chodeb.

Starší senioři patří do skupiny, kdy kvůli chvilky nepozornosti, může dojít v bytě k požáru. O tom svědčí i časté výjezdy hasičů k zahoření potravin. Radnice v Havířově proto nechala nainstalovat hlásiče požáru do všech bytů, kde žiji osamělí senioři nad 65 let.

“Pokud někdo bydlí osamoceně, tak je více ohrožen, než když žije v dvojici. Jedná se o 1113 bytů v této fázi a firma na to měla tři měsíce,” uvedla mluvčí Městské realitní agentury Simona Součková.

“I spálení brambor a žhavý hrnec může udělat velkou paseku a nemusí to být nic dramatického, jako cigareta v posteli. Určitě v takovém velkém domě by to byl velký malér,” vyjádřila obavy jedna z obyvatelek domu.

Kromě požárních hlásičů mají v tomto domě i speciální odvětrávání chodeb.

“V případě požáru na chodbě je centrální odtah kouře. Nahoře úplně v posledním patře je čidlo, které otevře okno, aby kouř byl odvětrán a požárníci už měli čistý vzduch,” vysvětli správce domu Viktor Přívara.

Automatický systém odvětrávání chodeb se postupně instaluje do všech výškových budov, které projdou sanací.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků