Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osamělí senioři dostali požární hlásiče

  • Havířov,

Přes tisíc hlásičů požáru nechala havířovská radnice instalovat do bytů osamělých seniorů. V nově sanovaných domech pak mají i automatický systém na odvětrávání chodeb.

Starší senioři patří do skupiny, kdy kvůli chvilky nepozornosti, může dojít v bytě k požáru. O tom svědčí i časté výjezdy hasičů k zahoření potravin. Radnice v Havířově proto nechala nainstalovat hlásiče požáru do všech bytů, kde žiji osamělí senioři nad 65 let.

“Pokud někdo bydlí osamoceně, tak je více ohrožen, než když žije v dvojici. Jedná se o 1113 bytů v této fázi a firma na to měla tři měsíce,” uvedla mluvčí Městské realitní agentury Simona Součková.

“I spálení brambor a žhavý hrnec může udělat velkou paseku a nemusí to být nic dramatického, jako cigareta v posteli. Určitě v takovém velkém domě by to byl velký malér,” vyjádřila obavy jedna z obyvatelek domu.

Kromě požárních hlásičů mají v tomto domě i speciální odvětrávání chodeb.

“V případě požáru na chodbě je centrální odtah kouře. Nahoře úplně v posledním patře je čidlo, které otevře okno, aby kouř byl odvětrán a požárníci už měli čistý vzduch,” vysvětli správce domu Viktor Přívara.

Automatický systém odvětrávání chodeb se postupně instaluje do všech výškových budov, které projdou sanací.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy