Reklama

Horníci si stěžují na nový jízdní řád

  • 21. června 2018,
  • 14:03,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

Od poloviny června platí na Karvinsku změny v jízdních řádech. Lidé z Havířova a Karviné si ale stěžují, že se nemají jak dostat do práce. Zejména pak horníci. Do jednání o úpravách se chtějí zapojit i radnice.

Reklama

Horníci, kteří jezdí na důl ČSA v Karviné, si stěžují na nový jízdní řád. Některé spoje jezdí přes Stonavu a nestojí na zastávce u šachty. Největší problémy se dotýkají horníků, kteří chodí do práce na 12. a 6. hodinu.

“Na půlnoční směnu ze Šenova 20:19. V Havířově čekám 40 minut a jak jedu na půlnoc, tak hodinu a půl čekám v kanceláři, abych sfáral na půlnoční směnu,” řekl nespokojený horník Ivo Dworok.

Pan Jiří Řihák tvrdí, že mnozí horníci jezdí do práce dokonce taxíkem.

“Volali jsme na odbory, volali jsme na autobusové nádraží. Říkali nám, že máme volat do Ostravy na KODIS. Posílali jsme emaily, ale zatím se nikdo neozval,” doplnil horník Jiří Řihák.

Ředitel KODISU ale tvrdí, že o stížnostech horníků neví. Situací se ale budou zabývat.

“Všechny jízdní řády jsme v dostatečném předstihu projednali se všemi obcemi, kterých se to týká. Lidé mohou mít připomínky. Následně to vyhodnotíme,” vysvětlil ředitel společnosti KODIS Aleš Stejskal.

Dostat se do práce nemají problém jen horníci, ale i lidé, kteří pracují v průmyslové zóně v Horní Suché. Problémem se chce zabývat i radnice v Karviné.

“Budeme sedět s firmou KODIS a budeme po nich požadovat, aby došlo k úpravě těch největších kolizí, které tam nyní jsou,” doplnil náměstek primátora Karviné Lukáš Raszyk (ČSSD).
Zobcové flétny od středověku až po současnost - Albrechtice

22.06. 19:00 - 20.06. 17:54
Karviná, Albrechtice u Českého Těšína – dřevěný kostel sv. Petra a Pavla

Zobcové flétny od středověku až po současnost - Dětmarovice

23.06. 19:00 - 20.06. 17:54
Karviná, Dětmarovice – Kostel sv. Maří Magdalény

HFG FINANCE s.r.o.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu