Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Města mají zájem o Centra pro rodinné pečující

  • Havířov,

Havířov se zapojil do unikátního projektu a před několika měsíci sociální služby otevřely Centrum pro rodinné pečující. Pracovníci nyní své zkušenosti předávají i ostatním odborníkům z celého Moravskoslezského kraje.

Nemáme kam dát babičku a chceme se o ni starat doma. Nevíme však na co máme nárok, jak se postarat po zdravotní stránce. Právě pro tyto časté dotazy vznikl pilotní projekt centra pro rodinné pečující, do kterého se zapojil Havířov.

“Největší zájem je o kurzy, jak polohovat, jak manipulovat s osobou na lůžku, jak provádět hygienu”, řekla vedoucí středisek sociálních zařízení SsmH Jana Tiahan Wojtoňová.

Zkušenosti v poradenství, podpoře i vzdělávání rodinných pečujících chtějí sociální služby předat i ostatním městům, pro které uspořádalo workshop.

“Jsem samozřejmě pro, aby podobná centra, ať už na bázi praktické, kterou nabízíme my, nebo na úrovni tohoto projektu, vznikla,” vyjádřila svůj názor pracovnice pečovatelského centra z Frýdku-Místku Barbora Soukalová.

Pilotní projekt finančně podpořil stát i evropské fondy. Výstupem by měla být změna legislativy.


“S touto otázkou zda pečovat, či nepečovat v instituci nebo doma, se může setkat každý z nás každodenně a málokdo z nás si uvědomuje, co potřebuje rodinný pečující,” řekla náměstkyně primátora Stanislava Gorecká (ANO).

Centrum pro rodinné pečující bylo v Havířově otevřeno v dubnu tohoto roku. Službu už využilo zhruba osmdesát rodin.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail