Reklama

Cizí muž se snažil vylákat dívku ze ZŠ Gorkého v Havířově

  • 29. listopadu 2018,
  • 12:54,
  • Havířov,
  • Bára Kelnerová

V Havířově řeší další incident, kdy se cizí muž snažil vylákat školačku. Tentokrát se dostal k šatnám na Základní škole Gorkého. Radnice přitom zpřísnila zabezpečení všech budov po brutálním napadení vychovatelky duševně nemocnou ženou.

Reklama

V září před Základní školou Žákovská v Havířově se snažil cizí muž odtáhnout školačku, té se naštěstí podařilo vyvléct z aktovky a utéct. Podezřelou osobu policie zadržela. Nyní podobný incident řeší na Základní škole Gorkého.

"Muž vnikl do šaten, pravděpodobně, když naše děti odchází domů. Oslovil dívku z prvního stupně. Podle jejích slov se jí měl zeptat, zda s ním nepůjde. Ona to odmítla,” řekl ředitel ZŠ Gorkého Igor Zaťko.

V tu chvíli si všimla cizího muže dozorující učitelka. Ten se jí zřejmě lekl a rychle ze školy zmizel. Venku sedl do auta a odjel. Incident kantoři probrali se všemi žáky. Varování z odboru školství dostali všichni ředitelé základních škol.

“Pravidelně na začátku školního roku informujeme děti o možném nebezpečí. Nyní po incidentu, který se stal na jiné havířovské škole, jsme informovali učitelé a budeme i rodiče,” řekl ředitel ZŠ K. Světlé Jiří Kotaška. 

Město takové události nebere na lehkou váhu po případu, kdy před několika lety psychicky nemocná žena pobodala vychovatelku na Základní škole Moravská.

"Po tomto incidentu jsme investovali nemalé prostředky do zabezpečení základních a mateřských škol,”  řekla mluvčí havířovského magistrátu Jana Kriš.

Ředitelé se ale shodují, že i přes veškerá opatření nejsou schopni na sto procent zabezpečit, aby se do škol nedostal cizí člověk.
Tragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

GOLD SPOON s.r.o.
Karviná
od 80 Kč

Detail

Artur Hubert Bizoń
Karviná
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu