Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do boje se sněhem vyrazila veškerá technika i lidé

  • Havířov,

Milovníci zimy si mohou říct, konečně je sněhová nadílka tady. Tak velké nadšení už ale nesdílí řidiči. Silničáři se snaží dělat maximum, aby byly cesty sjízdné. Například Technické služby v Havířově zvládají údržbu zatím bez větších problémů.

Celý Moravskoslezský kraj zasypal mokrý těžký sníh. Na všech cestách jsou vidět pluhy a sypače. V pohotovosti jsou například i v Havířově. V technických službách se od rána nezastaví. V terénu je veškerá technika a všichni lidé.

Pracovníci vjíždí do skladu s posypovým materiálem několikrát za den. Sjízdné musí být všechny cesty. Dvanáctihodinová směna je náročná.

“Chystám se na trasu. Pojedu do okrajových částí města, kde jsou kopce, aby se tam autobusy dostaly bezpečně," řekla pracovnice Technických služeb Kateřina Jendřejčková.

“Setkáváme se s problémy, že lidé špatně parkují a nemůžeme projet. Úzké trasy, hodně aut zaparkovaných," dodal Pavel Pech.

Motoristé, ale i chodci by byli nejraději, kdyby sníh na cestách a chodnících vůbec nebyl.

“Najednou nemůžeme odklízet všechno, protože kilometrů chodníků a místních komunikací je strašně hodně. Navíc vycházíme z plánu zimní údržby, který plánuje magistrát města, a to je dáno důležitostí těchto komunikací a chodníků,” řekl vedoucí zimní údržby Kamil Padisák.

Meteorologové předpovídají, že by v následujících dnech už v Moravskoslezském kraji  nemělo sněžit tak vydatně, jako v úterý. Objevit se může ale i sníh s deštěm.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy