Reklama

Do boje se sněhem vyrazila veškerá technika i lidé

Milovníci zimy si mohou říct, konečně je sněhová nadílka tady. Tak velké nadšení už ale nesdílí řidiči. Silničáři se snaží dělat maximum, aby byly cesty sjízdné. Například Technické služby v Havířově zvládají údržbu zatím bez větších problémů.

Stáhnout video
Reklama

Celý Moravskoslezský kraj zasypal mokrý těžký sníh. Na všech cestách jsou vidět pluhy a sypače. V pohotovosti jsou například i v Havířově. V technických službách se od rána nezastaví. V terénu je veškerá technika a všichni lidé.

Pracovníci vjíždí do skladu s posypovým materiálem několikrát za den. Sjízdné musí být všechny cesty. Dvanáctihodinová směna je náročná.

“Chystám se na trasu. Pojedu do okrajových částí města, kde jsou kopce, aby se tam autobusy dostaly bezpečně," řekla pracovnice Technických služeb Kateřina Jendřejčková.

“Setkáváme se s problémy, že lidé špatně parkují a nemůžeme projet. Úzké trasy, hodně aut zaparkovaných," dodal Pavel Pech.

Motoristé, ale i chodci by byli nejraději, kdyby sníh na cestách a chodnících vůbec nebyl.

“Najednou nemůžeme odklízet všechno, protože kilometrů chodníků a místních komunikací je strašně hodně. Navíc vycházíme z plánu zimní údržby, který plánuje magistrát města, a to je dáno důležitostí těchto komunikací a chodníků,” řekl vedoucí zimní údržby Kamil Padisák.

Meteorologové předpovídají, že by v následujících dnech už v Moravskoslezském kraji  nemělo sněžit tak vydatně, jako v úterý. Objevit se může ale i sníh s deštěm.

ReklamaTragédie v Oradur-Sur-Glane / výstava

05.02. 16:00 - 14.01. 18:00
Havířov, Památník Životické tragédie, Havířov-Životice

Podmalby na skle / výstava

19.02. 16:00 - 31.12. 18:00
Karviná, Výstavní síň, Karviná

Obrázky z dějin Petřvaldu / výstava

07.03. 16:00 - 28.02. 18:00
Karviná, Technické muzeum Petřvald

DEFENDIT CORDIS s.r.o.
Karviná
od 14 740 Kč

Detail

PROIN - projekce a realizace staveb, s.r.o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu